۲۸ اسفند ۱۳۹۲،‏ ۱۳:۲۲
کد خبر: 81094593
T T
۰ نفر
سياست هاي دولت براي تحقق اقتصاد مقاومتي است

بوشهر - ايرنا - فرماندار كنگان گفت: هم اكنون مسير حركت دولت تدبير واميد و برنامه ريزي و سياست هاي راهبردي آن براي تحقق اقتصاد مقاومتي است.

به گزارش ايرنا، عباس تبركي روز چهار شنبه در جلسه شوراي اداري شهرستان كنگان افزود: دراين ارتباط بايد از ظرفيت نيروهاي انساني و سازمان هاي مردم نهاد استفاده كرد.

وي اضافه كرد: هر دستگاه و نهادي بايد ظرفيت هاي حوزه كاري خود را احصاء، با شناسايي فرصت ها و تهديدها، طرحي جامع و مدون براي تحقق اقتصاد مقاومتي ارائه دهند.

تبركي با اشاره به سفر فرودين سال 90 مقام معظم رهبري به شهرستان هيا كنگان و عسلويه بيان كرد: تاكنون 200 ميليارد ريال از اعتبارات پروژه هاي سفر معظم له تخصيص يافته است.

وي به موضوع آلايندگي هاي ناشي از شركت هاي نفتي و گازي در اين منطقه اشاره كرد و گفت: مدتي است دستگاه سنجش آلايندگي در شهرستان كنگان نصب شده و قراراست از ارديبهشت 93 اين معضل و نگراني به حداقل برسد.

فرماندار كنگان در باره بازارچه نوروزي نيز گفت: به مدير بازارچه اعلام شده تا از ظرفيت و توان بازاريان كنگاني در اين بازارچه استفاده شود.

تبركي از دست اندركاران ستاد تسهيلات سفر اين شهرستان تقدير كرد و افزود: با توجه به اين كه رعايت شئون دين و تعظيم شعائر ديني از دغدغه هاي مهم دولت است احترام به ايام فاطميه در تعطيلات نوروزي ضروري است. ك/2

7208/539

سرخط اخبار استان‌ها