خط قرمز پليس در تعطيلات نوروز تخلفات حادثه ساز است

سمنان - ايرنا - فرمانده انتظامي استان سمنان تخلفات حادثه ساز را خط قرمز پليس در تعطيلات و طرح نوروزي دانست و گفت: پليس نسبت به اين گونه تخلفات چشم پوشي ندارد و قاطعانه برخورد مي كند.

سردار 'محمدرضا ميرزايي' روز چهارشنبه در نشست خبري به خبرنگاران افزود: سرعت و سبقت غيرمجاز از جمله تخلفاتي است كه در اين ايام پليس بشدت با عوامل آن برخورد مي كند.

وي گفت: دولت با اندك متخلفاني كه با قانون گريزي مي خواهند امنيت و نظم ترافيكي را برهم بزنند و جاده ها را براي ساير رانندگان و مسافران با تخلفات خود ناامن كنند بشدت برخورد مي كند.

وي بر بستن كمربند توسط سرنشينان خودروها تاكيد كرد و با اشاره به بالارفتن شمار مصدومان و تلفات جاده اي افرادي كه فاقد كمربند هستند تاكيد كرد: سرنشينان عقب خودرو نيز بايد از كمربند استفاده كنند و اين مساله نيز توسط عوامل انتظامي كنترل مي شود.

ميززايي گفت: امسال براي اولين بار سامانه پليس راهور ناجا نيز براي كنترل ناوگان مسافري طراحي و اجرايي شده است و سرنشينان اتوبوس هاي بين شهري مي توانند با استفاده از شماره 110120 تخلفات و مسايلي را كه در حين سفر مشاهده مي كنند از طريق اين سامانه به پليس گزارش كنند تا پيگيري شود.

فرمانده انتظامي استان سمنان از فعاليت چهار هزار نفر نيروي پليس و 66 ايستگاه پليس در ايام نوروز درطرح نوروزي نيروي انتظامي در اين استان خبر داد و گفت: شعار امسال پليس در طرح نوروزي 'امنيت، سلامت و نشاط ره آورد نظم و قانون' تعيين شده است.

طرح نوروزي ترافيكي پليس از بيست و پنجم و طرح انتظامي از بيست و هفتم اسفند آغاز شده و تا هفدهم فروردين ادامه دارد.ك/3

599/608

سرخط اخبار استان‌ها