۲۸ اسفند ۱۳۹۲،‏ ۱۲:۱۷
کد خبر: 81094450
T T
۰ نفر
تحقق اقتصاد مقاومتي نيازمند روحيه جهادي است

بوشهر - ايرنا - امام جمعه كنگان گفت: تحقق اقتصاد مقاومتي و دستيابي به اين مهم كه از دغدغه ها و دستورات صريح رهبري فرزانه انقلاب است، نيازمند روحيه جهادي و عزم همگاني است.

به گزارش ايرنا حجت الاسلام محمود محمودي درآخرين جلسه شوراي اداري شهرستان كنگان در سال حماسه سياسي – حماسه اقتصادي با اشاره به لزوم تحقق اقتصاد مقاومتي دركشور افزود: مردم محوري يكي از ويژگي هاي سياست هاي اقتصاد مقاومتي است و از مسوولان خواست تا در برنامه ريزي هاي خود از اين ظرفيت والا بهره بگيرند.

محمودي اصلاح الگوي مصرف را از ديگر ضرورت اقتصاد مقاومتي بيان كرد و افزود: مسوولان و مردم بايد شعارهاي سال رهبري دراين سال ها را بررسي كرده و از اين شعارها به عنوان پلي براي دستيابي سريع به اقتصاد مقاومتي بهره گيرند.

وي در بخش ديگري از سخنانش با گراميداشت سالروز سفر ماندگار و تاريخي رهبر فرزانه انقلاب به شهرستان هاي كنگان و عسلويه گفت: هشتم فروردين به عنوان نقطه عطفي در تاريخ پرافتخار مردم ولايتمدار مردم اين خطه خواهد ماند.

وي به بركات سفر رهبري فرزانه انقلاب و دستاوردهاي مهم سفر معظم له به اين خطه، احداث حوزه علي بن ابيطالب (ع) كنگان را نمونه كوچكي از بركات اين سفر عنوان كرد.

محمودي به موضوع آلايندگي هاي منطقه بويژه دركنگان، سيراف و روستاها و شهرهاي اطراف ناشي از آلايندگي هاي سايت 2 منطقه ويژه پارس ( پارس كنگان) و نگراني مردم از اين موضوع اشاره كرد و گفت: آنچه مهم است حفظ سلامت مردم است و مسوولان مربوط بايد با برنامه ريزي صحيح، سريع و اصولي برطرف كردن اين خطر اقدام سريع كنند.

امام جمعه كنگان درباره نگراني و گلايه جمعي از بازاريان اين شهرستان در مورد ايجاد بازارچه نوروزي اط سوي بخش خصوصي اظهاركرد: دستگاه هاي مربوط با رعايت مصالح عامه مردم كنگان زمينه هاي نگراني را برطرف كنند.

محمودي در بخش پاياني با تبريك حلول سال نو و تاكيد بر خدمت رساني مناسب به مهمانان نوروزي، لزوم تعظيم شعائر ديني را يادآور شد و گفت: نگه داشتن حرمت ايام فاطميه در ايام نوروز تكليف شرعي همه امت اسلامي است. ك/2

7208/539

سرخط اخبار استان‌ها