۲۸ اسفند ۱۳۹۲،‏ ۱۰:۵۹
کد خبر: 81094271
T T
۰ نفر
دادگاه رژيم بحرين 11 نفر را محكوم به حبس طولاني مدت كرد

تهران - ايرنا - دادگاه جنايي رژيم بحرين 11 شهروند اين كشور را به اتهام در اختيار داشتن مواد منفجره، به 15 سال حبس محكوم كرد.

خبرگزاري 'فرانسه' روز چهارشنبه به نقل از خبرگزاري بحرين گزارش داد: اين 11 نفر به اتهام حمل و توليد مواد منفجره به 15 سال حبس محكوم شده اند.

دادستان اين پرونده در بيانيه اي اعلام كرد: متهمان مواد اوليه توليد بمب را به صورت غير قانوني وارد كشور كرده و در مزرعه اي پنهان كرده بودند.

وي مدعي شد كه قصد اين افراد انتشار هرج و مرج و ناامني در بحرين بوده است.

بر اساس اين گزارش ، اين دادگاه رژيم بحرين يك شهروند اين كشور را نيز بر اساس اتهاماتي مشابه به پنج سال حبس محكوم كرده است .

رژيم بحرين سال گذشته مجازات متهمان به دست داشتن در خشونت را افزايش داد. اين مجازات ها در برخي موارد حبس ابد و حتي اعدام را نيز شامل مي شود.

به دنبال آغاز روند 'بيداري اسلامي' در كشورهاي عربي و آفريقايي، مردم بحرين كه اكثريت آنان را شيعيان تشكيل مي دهند، در فوريه سال 2011 با برگزاري تظاهرات مسالمت آميز خواستار اصلاحات سياسي و مدني در اين كشور شدند، اما حاكمان اين كشور با استفاده از نيروهاي امنيتي عربستان سعودي موسوم به 'سپر جزيره' تظاهرات مسالمت آميز مردم را سركوب كرده و بسياري از معترضان را دستگير و يا به شهادت رساندند.

طبق اعلام فدراسيون بين المللي حقوق بشر، از زمان آغاز سركوب اعتراضات در بحرين دستكم 89 نفر از مردم بي گناه اين كشور به دست نيروهاي امنيتي حكومت 'آل خليفه' كشته شده اند.

خاورم**9156**1651

سرخط اخبار جهان