۲۸ اسفند ۱۳۹۲،‏ ۱۰:۳۱
کد خبر: 81094224
T T
۰ نفر
نجات 40 نفر از ساكنان يك ساختمان پنج  طبقه  ازآتش سوزي

تهران بزرگ - ايرنا - آتش نشانان در جريان مهار يك آتش سوزي در شرق تهران بيش از 40 نفر از ساكنان يك ساختمان پنج طبقه مسكوني كه در ميان دود و آتش گرفتار شده بودند به سلامت خارج كردند.

سامانه 125 آتش نشاني، سه شنبه شب اعلام كرد: پس از دريافت خبر اين حادثه در ساعت 19 امشب ، آتش نشانان ايستگاه هاي 17، 54 و همچنين يك گروه امداد و نجات آتش نشاني به همراه نردبان و تشك نجات رهسپار خيابان سراج و خيابان سروش شدند.

مدير منطقه 3 عمليات آتش نشاني تهران كه در محل حادثه حضور داشت گفت: آتش سوزي از طبقه منفي يك اين ساختمان 5 طبقه 16 واحدي روي داد كه لحظاتي بعد دود ناشي از اين آتش سوزي به سرعت طبقات فوقاني ساختمان را فرا گرفت به طوريكه كه تمامي ساكنان آن در داخل واحد هاي مسكوني خود گرفتار شدند.

'علي اميني' افزود: آتش نشانان به محض رسيدن به محل حادثه به دو گروه تقسيم شدند كه گروه اول با كشيدن چندين رشته لوله آب پرفشار آتش نشاني و بستن دستگاه هاي تنفسي، در ميان دود غليظ به داخل زيرزمين و پاركينگ ساختمان رفته و به مبارزه با شعله آتش مشغول شدند.

وي اظهار داشت: گروه ديگري از آتش نشانان هم در ميان دود به جستجو در ميان طبقات پرداخته و تعداد زيادي از ساكنان را به پشت بام ساختمان هدايت كردند.

وي اضافه كرد: سرانجام نيروهاي آتش نشاني همزمان با خاموش كردن آتش سوزي در پاركينگ ساختمان و تخليه دود از طبقات و داخل واحدهاي مسكوني به وسيله فن هاي قوي، همه 40 نفر ساكنان اين ساختمان كه شامل مرد و زن و كودكان بودند به سلامت به خارج از ساختمان انتقال دادند.

مدير منطقه 3 عمليات آتش نشاني تهران گفت: در اين حادثه به هيچ كس آسيب جاني نرسيد و هم اكنون كارشناسان آتش نشاني سرگرم بررسي علت بروز اين آتش سوزي هستند.

بررسي هاي اوليه نشان داد كه اين حادثه به دنبال آتش گرفتن يك دستگاه خودروي سواري در پاركينگ شروع شد و به سرعت گسترش پيدا كرد.م

564 /537