عبد خدايي: مرحوم علي بهاري اسوه تقوي و الگوي مبارز ديني بود

شهرري- ايرنا- دبير جمعيت فداييان اسلام گفت: مرحوم حاج علي بهاري (حاج علي بهشتي) اسوه تقوي و بحق يك نمونه و الگوي مبارز ديني و انقلابي بودند.

'محمدمهدي عبد خدايي' شامگاه دوشنبه در گفت وگو با ايرنا، اظهار داشت: مرحوم بهاري نمونه كاملي از اعتقاد عملي به ولايت فقيه، مبارزه انقلابي و متعصب به انقلاب اسلامي بودند.

وي افزود: بهاري عضو شوراي مركزي جمعيت فدائيان اسلام و آخرين بازمانده از محكومان دادگاه شهيد نواب صفوي بود و بارها توسط رژيم ستمشاهي به زندان افتاد و در نهايت در سن 80 سالگي به ملكوت اعلي پيوست.

وي تأكيد كرد: مرحوم حاج علي بهاري در شهرستان بهار همدان و از خانواده روحاني متولد شد از همان سنين جواني، دوشادوش شهيد بزرگوار، سيد مجتبي نواب صفوي به مبارزه با ظلم و استبداد پرداخت و در دادگاه محاكمه سران فدائيان اسلام در سال 1334 كه منجر به صدور حكم اعدام آن شهيد بزرگوار شد، به تحمل زندان محكوم و حدود 6 سال از عمر پر بركت خود را با هم زنداني بوديم.

وي با اشاره به خلوص، دينداري و اعتقاد عملي مرحوم بهاري به نظام اسلامي، تصريح كرد: بايستي دستاوردها و تجربيات مبارزان انقلابي دوران نهضت امام خميني (ره)را به نسل هاي سوم و چهارم انقلاب معرفي تا روحيه مبارزه و حق طلبي در جامعه زنده و پويا بماند.

همچنين، آيين تشييع پيكر پاك اين مبارز نستوه، فردا /سه شنبه/ بيست و هفتم اسفند ماه از ساعت 9 صبح از مقابل منزل آن مرحوم به نشاني بزرگراه شهيد محلاتي، چهار راه ميثم، خيابان فرشته آزادي، كوچه شهيد احمدوند، با حضور امت حزب الله برگزار و در قطعه 232 جانبازان و ايثارگران انقلاب اسلامي به خيل همرزمان خود خواهد پيوست.

1724**1504

سرخط اخبار جامعه