جذب جوانان و سوق دادن به سوي ورزش نوعي عبادت است

اروميه - ايرنا - نايب رييس هيات وزنه برداري آذربايجان غربي گفت: جذب جوانان مستعد و سوق دادن آنان به سوي ميادين ورزشي نوعي عبادت است.

رضا عبدي روز دوشنبه در نشست خبري هيات وزنه برداري استان در جمع خبرنگاران افزود: صرف هزينه هاي مالي براي ورزشكاران مستعد در رده هاي سني پايه نوعي سرمايه گذاري براي آينده است و اجر اخروي آن بهترين و لذت بخش ترين هديه الهي است كه شامل حال ما مي شود.

وي افزود: عقيده دارم اگر بتوانيم با حمايت هاي مادي و معنوي خود ورزشكاري را به اوج قهرماني رسانده، جواني را از ناهنجاري اجتماعي دور كرده و محل مناسبي در قالب يك سالن ورزشي براي تربيت و آموزش نوجوانان و جوانان بنا كنيم رضايت خداوند، خشنودي دروني و آرامش روحي و رواني خاصي را نصيب خود مي كنيم.

وي افزود: رشته وزنه برداري استان همواره مورد بي توجهي و بي مهري قرار گرفته است و از مسئولان، اصحاب رسانه و تمامي كساني به نوعي مي توانند در راستاي رشد و توسعه اين رشته نقش داشته باشند مي خواهيم كمك حال ما باشند.

وي اظهار كرد: در مدت شش ماه حضور در هيات وزنه برداري استان تمام هدفم حمايت مادي و معنوي از ورزشكاران و برنامه هاي مدون هيات بوده است و هدف دست اندركاران ارتقاء سطح كيفي و كمي اين رشته و كسب موفقيت هاي روزافزون است.

وي اظهار كرد: اجراي طرح استعداديابي و شناسايي و جذب نونهالان و نوجوانان مستعد و تحت نظر داشتن اين ورزشكاران از برنامه هايي است كه بدون در نظر گرفتن هزينه هاي آن با تمام توان آغاز كرده ايم.

عبدي ادامه داد: اعزام تيم منتخب استان به مسابقات كشوري و درخشش علي ميري جوان 17 ساله استان با عضويت به تيم ملي كشورمان براي اعزام به مسابقات جهاني روسيه همراه بود كه موجب افزايش انگيزه براي ساير جوانان و دست اندركاران هيات مي باشد.

7126/581

سرخط اخبار استان‌ها