گفتمان هاي ديني دژ مستحكم در برابر تهاجم فرهنگي دشمنان است

خلخال ، اردبيل - ايرنا -امام جمعه خلخال گفت: برگزاري گفتمان هاي ديني و رفع شبهات گروه هاي مختلف اجتماعي دژ مستحكم در برابر تهاجم فرهنگي دشمنان است.

به گزارش ايرنا ، حجت الاسلام امير رشتبري روز دوشنبه در گفتمان ديني دانش آموزان مدارس دخترانه خلخال افزود: برگزاري گفتمان هاي ديني به صورت پرسش و پاسخ و رفع شبهات ديني دانش آموزان تاثير بيشتري دادرد.

وي با گراميداشت ايام فاطميه و سفارش دانش آموران براي الگوگيري از زندگاني حضرت فاطمه زهرا (س) گفت: مناسبت ها و آيين مذهبي فرصت مناسبي براي كاهش فاصله با خداوند و اهل بيت عصمت و طهارت (ع) با برگزاري مراسم مذهبي و برنامه هاي ديني و اخلاقي است.

وي اظهار كرد: امروزه نوك حملات تهاجم فرهنگي بيگانه نسل جوان جامعه را نشانه رفته و

گفتمان هاي ديني در موضوعات مختلف مي تواند در خنثي سازي حملات فرهنگي دشمن مفيد واقع شود.

وي با بيان اين كه انسان تجلي گاه صفات خداوند متعال است گفت: انجام واجبات و پرهيز از محرمات راه رسيدن به خداوند و زندگي سعادتمندانه است.

وي با تاكيد بر استفاده حداكثري دانش آموزان از فرصت جواني براي رسيدن به سعادت افزود: بسياري از سفارش هاي دين در راستاي آسايش انسان بوده و انجام احكام الهي و ديني انسان را از بسياري از آسيب هاي اجتماعي موجود مصون خواهد كرد.

وي همچنين از حجاب به عنوان يكي از ابزارهاي مهم در مقابل آسيب هاي اجتماعي امروزه ياد كرد و گفت: علم همراه با تجربه اندوزي نيز بيانگر اين واقعيت است كه افراد با حجاب مزاحمان بسيار كمتري از افراد بدحجاب دارد.

7119/594/530

سرخط اخبار استان‌ها