سید احمد خمینی(ره) دیده‌بان انقلاب اسلامی بود

تهران- ایرنا- شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با صدوراطلاعیه‌ای ضمن تسلیت سالگرد رحلت حجت‌الاسلام حاج سید احمد خمینی(ره) به مقام معظم رهبری و ملت شهیدپرور ایران اسلامی و بیت ایشان، از وی به عنوان دیده بان انقلاب اسلامی یادكرد.

به گزارش ایرنا، دراطلاعیه روز دوشنبه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آمده است: حاج سید احمد خمینی (ره) به معنای واقعی كلمه ذوب در اسلام و قرآن و اهل بیت عصمت و طهارت و ولایت بود و خود را وقف خدمت به امام راحل عظیم‌الشأن كرد و در این مسیر از هیچ كوششی دریغ نورزید.

این اطلاعیه می افزاید ، یكی از بزرگ ترین وِیژگی‌های حاج سید احمد خمینی(ره) این بود كه وی هیچ‌گاه میل و سلیقه شخصی خود را بر نظر امام خمینی(ره) كه ایشان را رهبر و مقتدای خود می دانستند، مقدم ندانست.

' وی یكی از مدافعان راستین انقلاب اسلامی و خط امام (ره) بود كه حتی با فشارهای سیاسی و اتهامات بی‌اساس از این راه حقیقت تا آخرین لحظات دست بر نداشت. ایشان در اوج زهد و پرهیزگاری ، گمنامی و مظلومیت یاوری همیشگی و حامی مطمئن برای پدر بودند.'

در این اطلاعیه آمده است: ایشان یكی از مدافعان اصلی حریم ولایت بود ؛كه به عنوان اصل مترقی و اساسی اسلام و قانون اساسی در متابعات و پیروی از دستورات ولی فقیه به عنوان ركن ركین نظام اسلامی همیشه اصرار ویژه داشته و همگان را به این امر دعوت می‌كردند.

نمود این نوع نگاه ایشان پس از رحلت پدر به وضوح نمایان گشت كه به صور مختلف از ولایت و زعامت رهبرمعظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مد ظله العالی) حمایت همه جانبه نمودند و در این مسیر با اتخاذ مواضع بموقع، صحیح و قاطع خود بارها و بارها مورد اهانت مخالفان نظام اسلامی قرار گرفته اما ذره‌ای از موضع راستین خود عقب‌نشینی نكرده است.

در ادامه‌ی این اطلاعیه آمده است: ایشان همراه و همراز امام در مواقع بحرانی، تهدیدات و تبعیدات بوده و لحظه‌ای از حمایت نهضت اسلامی و حضرت امام خمینی(ره) دست برنداشته و به عنوان چشم تیزبین و دیده‌بان انقلاب اسلامی، مشاور امین و امانت‌دار حقیقی، بازویی پرتوان برای پدر بودند. نقش و موضع تحسین‌برانگیز ایشان پس از رحلت امام خمینی(ره) در رابطه با اطاعت از رهبری از مباحث قابل تأمل و بررسی ویژه‌ای است.

فراهنگ(1)**1355**1601**

سرخط اخبار فرهنگ