۲۶ اسفند ۱۳۹۲،‏ ۱۵:۳۶
کد خبر: 81091861
۰ نفر
مانور نقطه صفر در بوشهر برگزار شد

بوشهر- ایرنا- هشتمین مانور نقطه صفر در سه راهی عالی شهر روز دوشنبه با حضور كارگروه‌های تخصصی مدیریت بحران استان بوشهر برگزار شد.

به گزارش ایرنا، مدیركل مدیریت بحران استان بوشهر درحاشیه این مانور گفت: با توجه به نزدیك شدن به نوروز، به منظور آمادگی دستگاه‌های اجرایی برای ارائه خدمات بهتر به مسافران نوروزی مانور نقطه صفر را در بوشهر برگزار كردیم.

كاظم مرادی افزود: در مانور نقطه صفر قبلی كه در جاده جدید بوشهر به گناوه برگزار شد به دلیل ناآشنایی اپراتورهای دستگاه‌های اجرایی با وظایف خود شاهد تاخیر حضور تیم‌های امدادی در محل حادثه فرضی بودیم.

وی اضافه كرد: با جلسات و نشست‌هایی كه برگزار شد مانور هشتم را با كیفیت بهتری برگزار كردیم و شاهد حضور بموقع تیم‌های امدادی در محل حادثه بودیم.

مدیركل مدیریت بحران استان بوشهر در ارتباط با مانور نقطه صفر امروز گفت: ساعت 9.17 صبح نخستین تماس را به عنوان یك شهروند با پلیس 100 برقرار كردیم و گزارش آتش سوزی در سه راهی عالی شهر را دادیم و به طور میانگین تیم‌های امدادی در مدت زمان هفت تا هشت دقیقه در محل حادثه حاضر شدند.

وی افزود: تیم‌های امدادی هلال احمر، نیروی انتظامی، آتش‌نشانی شهرداری بوشهر و مركز فوریت‌های پزشكی بوشهر و مدیریت راهداری استان در زمان كوتاهی به محل حادثه رسیدند.

مدیركل مدیریت بحران استان بوشهر اظهار كرد: حضور بموقع تیم‌های امدادی در محل حادثه فرضی سبب اطمینان خاطر مردم از حضور بموقع تیم‌های امدادی در مواقع نیاز است.

مرادی افزود: به منظور تقویت نقاط قوت و ضعف تیم‌های امدادی دوره‌های آموزشی مختلفی در استان برگزار شده تا دستگاه‌های اجرایی با وظایف خود در مواقع بحران آشنا شوند.

وی یادآور شد: به هموطنان توصیه می‌كنیم با وجود شرایط مطلوب آب و هوایی و همچنین آمادگی كامل تیم‌های امداد و نجات استان، بوشهر را برای سفر نوروزی خود انتخاب كنند. ك/2

7209/539

سرخط اخبار استان‌ها