كاهش خطرات چهارشنبه آخر سال نيازمند مشاركت مردم است

ملاير-ايرنا- فرمانده انتظامي ملاير بر لزوم مشاركت شهروندان با نيروي انتظامي در چهارشنبه آخر سال تاكيد كرد و گفت: كاهش خطرات جبران ناپذير چهارشنبه آخر سال، جز با همكاري و مشاركت خانواده ها و والدين محقق نمي شود.

به گزارش ايرنا سرهنگ 'ابراهيم سعيدي' روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: در اين راستا، اطلاعيه مشتركي از سوي دادستان عمومي و انقلاب شهرستان ملاير و نيروي انتظامي به منظور پيشگيري از تكرار حوادث ناگوار و خطرناك براي خانواده ها صادر شد.

وي اظهار داشت: هر كسي با هياهو، جنجال، حركات غيرمتعارف يا با تعرض به امنيت افراد، مخل نظم و آرامش عمومي در چهارشنبه آخر سال شود، به حبس از سه ماه تا يكسال و 74 ضربه شلاق محكوم مي شود.

وي با بيان اينكه قاچاق، خريد و فروش مواد منفجره و محترقه به طور غيرمجاز جرم محسوب مي شود، افزود: شهروندان مي توانند در صورت مشاهده اين جرايم، موارد مشكوك را با تلفن پليس 110 گزارش دهند.

سعيدي خواستار حفظ حرمت ايام فاطميه(س) از 24 اسفند تا 14 فروردين ماه سال آينده توسط شهروندان در ايام نوروز و چهارشنبه آخر سال شد و بيان داشت: با توجه به تقارن اين ايام با نوروز، امسال ميزان سر و صداها و هياهوي مربوط به چهارشنبه آخر سال در سطح شهرستان كاهش يافته است.

وي خاطرنشان كرد: همزمان با چهارشنبه آخر سال محدوديت هاي ترافيكي در سطح شهر اجرا شده و از ساعت 17 عصر روز سه شنبه تا پايان شب مسير بام ملاير و پارك سيفيه مسدود و هرگونه تردد در اين مسيرها ممنوع است.

وي هرگونه راه بندان، انسداد مسيرهاي تردد، ايجاد مزاحمت براي شهروندان و استفاده از مواد محترقه آتش زا را به عنوان خط قرمز هاي پليس در چهارشنبه آخر سال عنوان كرد.

فرمانده انتظامي ملاير از كشف 81 هزار انواع مواد محترقه طي چند روز گذشته در سطح شهرستان خبر داد و بيان داشت: در مقايسه با سال گذشته، ميزان كشفيات مواد محترقه بيش از سه برابر افزايش يافته كه رقم قابل توجهي است.

سرهنگ سعيدي خطاب به والدين و شهروندان تاكيد كرد: در شب چهارشنبه آخر سال، از رها كردن فرزندان خود جلوگيري كنند و در محله سكونت خود به صورت جمعي برنامه هاي اين شب را برگزار كنند.

وي همچنين تاكي كرد: مواد محترقه به دليل حساس بودن، سريع واكنش نشان مي دهد كه افراد بايد نسبت به جابجايي آن در دستان خود خودداري كرده و افراد داراي كهولت سن و بيماري قلبي در صوت عدم نياز، از تردد در سطح معابر و خيابان ها پرهيز كنند.

7528/576

سرخط اخبار استان‌ها