۲۶ اسفند ۱۳۹۲،‏ ۱۳:۱۱
کد خبر: 81091490
۰ نفر
كتاب 'رووژ' نوشته جليل آهنگرنژاد رونمايي شد

كرمانشاه - ايرنا - از كتاب 'رووژ' نوشته 'جليل آهنگرنژاد' با حضور مسوولان، شاعران و نويسندگان استان كرمانشاه رونمايي شد.

به گزارش ايرنا، روابط عمومي اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي روز دوشنبه گزارش داد؛ 'عبدالرضا رادفر' يكي از نويسندگاه كرمانشاه در اين حلسه گفت: زبان فارسي و كردي داراي يك ريشه هستند و اين دو زبان امروز بارور شده اند و زبان كردي نيز در حال پويايي بيشتر است.

وي گفت: نبايد تصور شود كه زبان فارسي و كردي از هم جدا هستند و اين مساله باعث اختلاف در بين مردم منطقه شود، چرا كه ريشه همه ما ايرانيان يكي است.

وي گفت: متاسفانه در گذشته كارهاي در خور توجهي در حوزه فرهنگ بومي استان صورت نگرفته است، ولي خوشبختانه امروزه شاهديم جوانان استان با سرعت درحال خلق آثار ارزشمندي در اين حوزه هستند و حركت خوبي را در حوزه فرهنگ بومي و محلي شكل داده اند و كتاب 'رووژ' نمونه اين حركت است.

وي افزود: در اين كتاب مباحث مهمي مطرح شده است و كتاب داراي خلاقيت هنري است كه آهنگرنژاد به درستي و با ظرافت به مباحث مختلف يك جامعه ايلي و به موضوعات بومي اشاره كرده است و جاي تحسين دارد.

همزه اي از اساتيد دانشگاه رازي نيز در اين جلسه به جايگاه فرهنگي و تمدني استان اشاره و اظهار كرد: كرمانشاه داراي جايگاه برجسته اي در فرهنگ و تمدن ايران زمين است، لذا توجه به فرهنگ بوي استان در راستاي تقويت هويت ملي بايستي مدنظر قرار گيرد.

'رضا موزوني' مديركل كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان نيز به كتاب رووژ به عنوان يك اثر ارزشمند در حوزه زبان كردي اشاره و بيان داشت: اين اثر آميزه اي از سنت و مدرنيه است و در واقع تلاش كرده است ابعاد مختلف فرهنگي اين سرزمين را در اثر خود جاي دهد.

567

سرخط اخبار استان‌ها