۲۶ اسفند ۱۳۹۲،‏ ۱۳:۰۸
کد خبر: 81091483
۰ نفر
حاشيه امن زمين خواران در گلستان كم رنگ مي شود

گرگان - ايرنا - دبير شوراي حفاظت از اراضي ملي،انفال و منابع طبيعي گلستان از برقراري كشيك هاي نوروزي مبارزه با زمين خواري در استان خبرداد.

'عباس پورياني' روز دوشنبه در گفت وگو با ايرنا با بيان اينكه برخي سودجويان با استفاده از فرصت تعطيلات نوروزي اقدام به دست اندازي و ساخت و ساز در عرصه هاي منابع طبيعي مي كنند، اظهاركرد: براي پيشگيري از اقدام اين افراد و شتاب بخشي در رسيدگي به پرونده متجاوزان به عرصه هاي ملي و منابع طبيعي، نيروهاي كشيك دادسراي ويژه مبارزه با زمين‌خواري در مركز استان مستقر مي‌شوند.

وي با تاكيد بر اينكه مسوول تامين امنيت عرصه هاي طبيعي، اداره كل منابع طبيعي استان است از مسوولان اين اداره خواست كه با تشكيل گشت هاي ويژه نوروزي متشكل از يگان حفاظت مستقر در اين اداره و نيروي انتظامي و سركشي هاي مداوم ، عرصه را براي دست اندازان به اراضي ملي و منابع طبيعي، تنگ كنند.

دادستان مركز استان گلستان با بيان اينكه حفاظت و حراست از منابع ملي، اهتمام همه مردم را مي طلبد از گلستاني ها خواست تا هرگونه اقدام مجرمانه جهت تخريب و تصرف اراضي ملي، را به نزديكترين مراجع انتظامي و پليس 110 يا گشت هاي ويژه اداره كل منابع طبيعي گزارش دهند.

به گفته پورياني در راستاي پيشگيري از زمين‌خواري، تاكنون براي 94 درصد از اراضي ملي و منابع طبيعي استان، سند مالكيت به نام دولت جمهوري اسلامي ايران صادر شده است.

601

سرخط اخبار استان‌ها