استاندار خراسان شمالي: دولت گام هاي موثري براي تحقق وعده هاي خود برداشته است

بجنورد - ايرنا - استاندار خراسان شمالي گفت: دولت يازدهم گام هاي موثري براي تحقق وعده هاي خود به مردم برداشته است.

به گزارش ايرنا 'سيدعلي اكبر پرويزي' دوشنبه در آخرين نشست شوراي اداري اين استان اظهار كرد: دولت تدبير و اميد در راه انتخاب شدن وعده هايي را به مردم داد كه اميد است بتواند به تمام وعده هاي خود عمل كند.

وي ارايه به موقع لايحه بودجه 93 به مجلس و نيز اصلاحيه بودجه سال جاري را كه به اذعان نمايندگان و كارشناسان اقتصادي، عقلاني ترين و واقع بينانه ترين بودجه در ساليان اخير بود را از جمله اقدامات مثبت دولت يازدهم برشمرد.

استاندار خراسان شمالي از تحقق حماسه سياسي مد نظر رهبر معظم انقلاب و روي كار آمدن دولت تدبير و اميد از سوي مردم به عنوان مهمترين رخداد سال 92 كشور ياد كرد.

نماينده عالي دولت در خراسان شمالي به رهنمودهاي رهبر انقلاب پيرامون اقتصاد مقاومتي اشاره كرد و گفت: اقتصاد مقاومتي راهكار مناسبي براي رفع مشكلات اقتصادي و رسيدن به خودكفايي كشور است كه در قالب برنامه دولت تدبير و اميد اجرايي مي شود.

پرويزي افزود: دولت يازدهم بزودي آييننامه اجرايي برنامه اقتصاد مقاومتي را به استان هاي ابلاغ خواهد كرد و دستگاه هاي اجرايي نيز بايد براساس اين آييننامه ها كار خود را انجام دهند.

وي اضافه كرد: اقتصاد مقاومتي شعار نيست و نبايد صرفا به برگزاري همايش و سمينار خلاصه شود، بلكه بايد راهكار عملي و اجرايي تحقق اين برنامه در كشور فراهم شود.

استاندار خراسان شمالي گفت: برنامه اقتصاد مقاومتي مختص جمهوري اسلامي نبوده و اكثر كشورهاي آسيايي و اروپايي و حتي آمريكا مشكلات اقتصادي چند سال قبل خود را در قالب چنين برنامه اي حل كردند.

وي حمايت از توليد داخلي و تحقق خودكفايي را مهمترين مزيت اجراي اقتصاد مقاومتي دانست و اظهار كرد: واردات بي رويه محصولات كشاورزي و ساير كالاها از خارج كشور در سال هاي اخير موجب شده بود تا بخش توليد و كشاورزي تا حدودي رو به نابودي برود.

استاندار خراسان شمالي افزود: واردات بي رويه كالا از خارج كشور به گونه اي بود كه در بخش شكر اين واردات از 480 هزار تن سال 84 به سه ميليون تن در سال قبل رسيده بود و اين كار نيز از سوي باندهاي قدرت و سرمايه انجام شده بود.

پرويزي اظهار كرد: برنامه اقتصاد مقاومتي ابلاغي رهبر معظم انقلاب براي حمايت از توليدات داخلي با نگاه صادرات به خارج بود كه رونق اقتصاد و معيشت مردم را به دنبال خواهد داشت.

امام جمعه بجنورد نيز در اين نشست گفت: اقتصاد مقاومتي ارايه شده از سوي رهبر معظم انقلاب به معناي رياضت اقتصادي نبوده و در راستاي رونق توليد و معيشت مردم تدوين شده است.

حجت الاسلام 'ابوالقاسم يعقوبي' اظهار كرد: دشمنان نظام، جنگ اقتصادي را با كشور ما آغاز كرده اند و راهكار قائق آمدن بر اين جنگ تحقق برنامه اقتصاد مقاومتي و رسيدن به خودكفايي است.

وي اضافه كرد: اگرچه اقتصاد مقاومتي با نگاه درون زا تعريف شده ولي اجراي طرح ها براي تحقق اين برنامه بايد با نگاه صدور به خارج كشور باشد. ك/2

2712/626/330