۲۶ اسفند ۱۳۹۲،‏ ۱۲:۴۱
کد خبر: 81091419
۰ نفر
كتاب عامل پويايي و رشد جامعه است

كرمانشاه - ايرنا - معاون فرهنگي، هنري اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان كرمانشاه گفت: كتاب به عنوان عامل رشد و پويايي يك جامعه است و در حقيقت رشد و آگاهي يك جامعه مرهون مطالعه است

به گزارش ايرنا، 'صدراله بابلي' دوشنبه در حاشيه آيين رونمايي از كتاب 'رووژ' جليل آهنگرنژاد افزود: مطالعه كتاب نيازمند فرهنگ سازي است و خانواده ها بيش از هر نهادي ديگر نقش مهمي در باروي فرهنگ كتابخواني دارند.

وي اضافه كرد: اگر خريد و مطالعه كتاب در بين خانواده ها به يك فرهنگ تبديل شود در رشد و تعالي آن خانواده و در سطحي كلي تر جامعه و كشور نقش مهمي ايفا مي كند.

بابلي تصريح كرد: كتاب جايگاه ارزشمندي در جامعه ما دارد و مردم كرمانشاه مردمي اهل دانش و معرفت هستند و اين واقعيت را مي توان در استقبال كم نظير آن ها از نمايشگاه هاي كتاب كه هر ساله برگزار مي شود، ديد.

وي افزود: در استان كرمانشاه كه به حق گهواره فرهنگ و تمدن لقب گرفته است، نويسندگان و مولفان برجسته اي وجود دارند لذا اين نويسندگان كرمانشاهي بايد اولويت خود را فرهنگ و ادبيات بومي قرار دهند.

معاون فرهنگي، هنري اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي كرمانشاه اظهار كرد: توليد محتواي غني متناسب با فرهنگ و تمدن اين استان، باعث انتقال فرهنگ به نسل جديد و حتي آيندگان مي شود، چرا كه كتاب منبعي ارزشمند است كه براي ساليان متوالي مي تواند از آن بهره برد.

وي افزود: استان كرمانشاه داراي استعدادهاي بي نظيري است كه اگر سال هاي سال در خصوص حوزه هاي مختلف آن، ادبيات، تاريخ و تمدن آن و بيان رشادت ها و دلاوري هاي آن نوشته شود باز هم كار زيادي صورت نگرفته است.

بابلي افزود: ما در حوزه فرهنگ و تمدن استان نيازمند بيداري علمي هستيم و نبايد به سادگي و با بي تفاوتي از كنار آن گذشت و در سطح اداره كل نيز اولويت نيز با توليد آثاري است كه زمينه معرفي فرهنگ و تمدن استان را فراهم كند.

وي گفت: جاي خوشحالي است شاعران و نويسندگاني همچون آقاي آهنگرنژاد به موضوع فرهنگ بومي توجه ويژه دارند و بايد وجود چنين عزيزاني را براي خود ارزشمند بدانيم و در مقابل اين تعهد ارزشمند آنها سر تعظيم فرود آوريم.

567

سرخط اخبار استان‌ها