مسوولان درجهت امنيت وآرامش  مسافران وافزايش ماندگاري آنان تلاش كنند

گرگان - ايرنا- استاندار گلستان گفت: وظيفه مسوولان به خصوص نيروهاي نظامي و انتظامي در ايام نوروزي اين است كه در جهت امنيت و آرامش بيشتر مسافرين و اقامت طولاني تر آنان در اين استان تلاش كنند.

به گزارش ايرنا، دكتر 'حسن صادقلو' روز دوشنبه در رزمايش يگان هاي امداد طرح نوروزي سال93 بر آمادگي بيشتر دستگاه ها در راستاي خدمات رساني به مسافران نوروزي تاكيد كرد و افزود: تلاش شود تا در اين ايام كمترين مشكل را داشته باشيم و با ارائه خدمات مطلوب و شايسته به مسافران و گردشگران، زمينه اي مناسب جهت توسعه و رونق بخش گردشگري گلستان فراهم شود.

رييس ستاد اجرايي خدمات سفرهاي نوروزي گلستان با اشاره به افزايش 20 درصدي ارائه خدمات به مسافرين نوروزي، اظهار كرد: دستگاه هاي دولتي و خصوصي در حوزه هاي مختلف، آماده استقبال و پذيرائي از گردشگران نوروز 93 هستند.

دكتر صادقلو تصريح كرد: گلستان از استان هاي مسافرخيز و پرتردد كشور است و از آنجائي كه در مسير بارگاه امام رضا(ع)قرار دارد، همه ساله ميليون ها مسافر از اين استان عبور مي كنند.

وي ادامه داد: پيش بيني مي شود با توجه به تعطيلي بيشتر در نوروز سال 93، ورود مسافر به استان 20 درصد افزايش يابد.

در آستانه فرارسيدن نوروز باستاني و آغاز تعطيلات نوروزي، با برپايي مانور يگان هاي موتوري و رزمايش طرح نوروزي ستاد اجرايي خدمات سفر، استان گلستان آماده استقبال و پذيراي مسافران وگردشگران نوروز 93شد.

در پايان اين رزمايش يگان هاي شركت كننده در اين مراسم از مقابل جايگاه رژه رفتند.

استان سرسبز گلستان با حدود يك ميليون و 800هزار نفر جمعيت در شمال كشور واقع شده است.

اين استان از 14شهرستان شامل 29شهر و حدود 900روستا تشكيل شده است، اقوام مختلف ايراني با آداب و رسوم خاص در جاي جاي اين نگارستان ساكن هستند.

601

سرخط اخبار استان‌ها