۲۶ اسفند ۱۳۹۲،‏ ۱۲:۰۷
کد خبر: 81091342
۰ نفر
جزييات دو جنايت تكان دهنده در شمال

تهران - ايرنا - اختلافات خانوادگي سناريوي سياهي را براي دو خانواده رقم زد كه قربانيان آن يك زن و يك مرد بودند.

به گزارش روز دوشنبه ايرنا از صفحه شوك شبكه ايران، اين جنايات در شهر‌هاي قائمشهر و ساري رخ داد و در جريان دو حادثه جداگانه يك مرد در قائمشهر و يك زن در ساري با ضربات كارد از پاي درآمدند.

در نخستين جنايت كه سناريوي آن با ماجراي ناپديد شدن ناگهاني پدر خانواده كليد خورده بود، پسر جواني به اتهام قتل پدرش بازداشت شد.

14 اسفند سال جاري اعضاي خانواده‌اي در قائمشهر با مراجعه به مأموران پليس، آنان را در جريان ناپديد شدن اسرار آميز پدر خانواده قرار دادند.

بر اساس ادعاي آنان، مرد 52 ساله خانواده كه «غلامرضا» نام داشت براي انجام كاري از خانه بيرون رفته و ديگر مراجعه نكرده بود.

با توجه به اين ادعاها تجسس‌هاي پليسي براي بدست آوردن ردي از مرد ناپديد شده در دستور كار قرار گرفت تا اين‌كه پليس به رفتار‌ها و حركات «علي» پسر 25 ساله خانواده مظنون شده و صبح روز 22 اسفند ماه وي را بازداشت كرد و تحت تحقيق قرار داد.

با ‌وجود انكار‌هاي اين مرد جوان از ماجراي ناپديد شدن پدرش، وي مجبور به اعتراف شد و پرده از راز قتل پدرش در جريان اختلافات خانوادگي برداشت.

وي در اعترافات خود به مأموران گفت: با پدرم اختلاف داشتم، روز حادثه با هم جر و بحث كرديم، درگيري شديدي بين ما بوجود آمد، با كاردي كه همراهم بود چند ضربه به سينه و شكم وي وارد كردم. وقتي فهميدم كشته شده است، جسدش را داخل گوني گذاشته و به منطقه سوادكوه بردم. در آنجا چاله‌اي كنده و جسد را دفن كردم بعد به خانه آمده و ادعا كردم پدرم ناپديد شده است.

وي ادامه داد: روز بعد بار ديگر به محلي كه جسد را دفن كرده بودم برگشته و آن را بيرون آورده و به آتش كشيدم، مي‌ترسيدم با پيدا شدن جسد رازم فاش شود.

با كشف آثار و جسد قرباني در يكي از مناطق كوهستاني سوادكوه، عامل جنايت پس از بازسازي صحنه قتل روانه زندان شد.

در جنايت ديگري كه عصر شنبه 24 اسفند ماه در شهر ساري بوقوع پيوست، مرد مبل‌سازي با از پاي در آوردن همسرش، جسد وي را داخل پلاستيكي پيچيده و در باغ مخروبه‌اي رها كرد.

قرباني اين جنايت زن 45 ساله‌اي به نام «فاطمه» نام داشت كه در جريان اختلاف با شوهرش با ضربات كارد وي از پاي درآمد.

راز اين جنايت خانوادگي عصر روز شنبه هنگامي فاش شد كه دختر خانواده بعد از بازگشت به خانه با ديدن فرش آغشته به خون و خودروي پدرش كه بطور مشكوكي در كوچه رها شده بود، احساس كرد بايد حادثه ناگواري رخ داده باشد.

دختر 14 ساله خانواده با توجه به اينكه هر چه مادرش را صدا زد پاسخي نشنيد، فورا با دايي خود تماس گرفته و ماجرا را با وي در ميان گذاشت.

دايي دخترك بعد از اينكه سراسيمه خود را به خانه خواهرش رساند از وضع به‌ هم ريخته خانه فهميد بايد اتفاق ناگواري براي خواهرش رخ داده باشد، بنا بر اين مأموران پليس آگاهي را در جريان ماجرا قرار داد.

دقايقي بعد وقتي مأموران خود را به اين خانه رساندند با ضد و نقيض‌گويي‌هاي مرد خانواده و اظهار بي‌اطلاعي وي از سرنوشت همسرش روبه‌رو شدند، بنابراين اين مرد بازداشت شد.

مرد 65 ساله كه «ناصر» نام دارد وقتي دانست پليس وي را عامل قتل همسرش مي‌داند،لب به اعتراف گشود و پرده از راز يك جنايت خانوادگي برداشت.

وي در اين باره گفت: مدتي بود با همسر دومم اختلاف داشتم. روز حادثه هنگامي كه دخترم بيرون از خانه بود با هم جر و بحث كرديم. من عصباني شدم و با چاقو به طرفش حمله كردم. چند ضربه به او زدم، ترسيده بودم، جسد را داخل پلاستيك پيچيده و با خود به باغي در حاشيه شهر برده و آنجا رها كردم.

با توجه به اين اعترافات مأموران به محل مورد نظر رفته و جسد قرباني حادثه را در حالي‌كه كنار درختان رها شده بود پيدا كردند.

اجتمام(1) ** 9105 ** 1071