اجراي طرح ترفيك در تبريز زمان سفر درون شهري را 24 درصد كاهش مي دهد

تبريز- ايرنا - معاون برنامه ريزي و عمراني فرمانداري تبريز گفت: اجراي طرح محدوده ترافيك در اين شهر زمان سفرهاي درون شهري شهروندان را به ميزان 24 درصد كاهش مي دهد.

احمد اسدي روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا، با بيان اينكه مطالعات طرح ترافيك تبريز با بررسي تمام جوانب امر انجام و مقدمات اجراي آن فراهم شده است، افزود: بر اساس همين مطالعات با اجرايي شدن طرح محدوده ترافيكي در هسته مركزي تبريز 15 درصد در مصرف سوخت خودروها صرفه جويي خواهد شد.

به گفته وي بر همين اساس ميزان آلاينده هاي هواي تبريز نيز با اجرايي شدن طرح بيش از 15 درصد كاهش خواهد يافت.

وي با بيان اينكه طرح ترافيكي از خرداد 93 اجرا و محدوده آن حدود 320 هكتار خواهد بود، اظهار كرد: دو هزار و 880 خانوار در محدوده طرح ترافيك قرار دارند كه بيش از يازده درصد جمعيت اين شهر را تشكيل مي دهند.

اسدي گفت: طرح ترافيك تبريز از شمال خيابان چايكنار، مابين پل فلسطين تا پل قاري، از غرب خيابان فلسطين، از پل فلسطين تا ميدان فجر و خيابان امام خميني از ميدان فجر تا چهاراه شريعتي و از خيابان شريعتي جنوبي تا تقاطع خيابان والمان، از جنوب خيابان والمان حد فاصل شريعتي جنوبي تا ارتش جنوبي و از شرق خيابان خاقاني و ارتش جنوبي را دربر مي گيرد.

وي اضافه كرد: با اجراي اين طرح وسايل نقليه عمومي و همگاني از جمله اتوبوس، تاكسي، آژانس هاي مسافري و خودروهاي نظامي و انتظامي و اورژانس، سرويس مدارس و وسايل نقليه شخصي آرم دار مي توانند در محدوده طرح تردد كنند.

7236/587

سرخط اخبار استان‌ها