۲۳ اسفند ۱۳۹۲،‏ ۱۸:۲۲
کد خبر: 81087316
۰ نفر
دومین پیست اسكی همدان افتتاح شد

همدان- ایرنا- پیست اسكی ارسباران به عنوان دومین پیست اسكی همدان در قله ارسباران همدان با حضور مسوولان كشوری و استانی افتتاح شد.

به گزارش ایرنا رییس هیات مدیره دهكده تفریحی، فرهنگی، ورزشی گنجنامه همدان روز جمعه در آیین افتتاحیه پیست اسكی ارسباران گفت: با احدث دهكده گنجنامه 260 شغل ایجاد و پنج هكتار به فضای سبز منطقه اضافه شد .

سعید ترابیان افزود:این طرح با 400 میلیارد ریال سرمایه گذاری بخش خصوصی و 60 میلیارد ریال تسهیلات بانكی راه اندای شده است.

وی بیان داشت: مهمترین دستاورد دهكده تفریحی توریستی گنجنامه ، نشان دادن نمادی به سایر سرمایه گذران بود تا بدانند در همدان نیز می توان فعالیت كرد .

ترابیان ادامه داد:برای ساخت این پیست 40 بحران را پشت سر گذاشتم كه اگر در هر یك از آنان كم دقتی كرده بودیم طرح به تعطیلی می رسید.

این فعال عرصه گردشگری بیان كرد: نباید هیچ فرصتی را برای توسعه و پیشرفت از دست داد و حضور استاندار كنونی برای سرمایه گذران در استان همدان فرصتی است كه باید از آن استفاده كرد.

مدیر كل ورزش و جوانان استان همدان هم در این آیین بیان داشت: یكی از مبانی طرح آمایش سرزمین استان همدان توسعه ورزش اسكی و كوهنوردی است و فعالیت های مختلفی از سال 1388 در این حوزه در استان همدان انجام شده است.

سید عبدی افتخاری افزود: در سال 88 پناهگاه های زمستانی مخصوص اسكی بازان و كوهنوردان در سه منطقه صاحب الزمان در همدان ، كركس در اسدآباد و مجموعه میدان میشان شهر همدان ترمیم و بازسازی شد.

وی ادامه داد: احداث پناهگاه كلاغ لان این شهرستان نیز با ظرفیت 400 نفر آغاز و در سال 93 به بهره برداری خواهد رسید كه كمپینگ تیم های ملی خواهد شد.

این مقام مسوول اظهاركرد: در استان همدان در حوزه ورزش اسكی می توانیم 20 پیست استاندارد داشته باشیم و پیست تاریك دره با ظرفیت سه هزار نفر توانسته است استانداردهای بین المللی را دریافت كند.

افتخاری گفت: نزدیكی استان همدان به پایتخت می تواند فرصت بی نظیری باشد تا علاقه مندان اسكی در روزهای تعطیل به استان همدان بیایند زیرا فاصله همدان تا تهران زمان كمتری نسبت به رفتن به پیست دیزین خواهد داشت.

پیست اسكی ارسباران دارای 500 متر طول و 400 متر 'تلسی' است و از برترین پیست های ایران برای آموزش و برگزاری مسابقات حرفه ای اسكی است.ك/2

7532/551 /679