۱۹ اسفند ۱۳۹۲،‏ ۱۲:۲۸
کد خبر: 81080725
۰ نفر
فایل های الكترونیكی قرآن در فضای مجازی منتشر شد

تهران- ایرنا - مركز طبع و نشر قرآن در آستانه سال جدید، فایل های الكترونیكی قرآن و سایر متون دینی را به منظور بهره گیری جامعه قرآنی كشور در قالب پی.دی.اف (pdf) منتشر كرد.

به گزارش روز دوشنبه خبرنگار معارف ایرنا از مركز طبع و نشر قرآن ، این فایل های الكترونیكی قرآن كریم كه به صورت PDF تهیه شده، بر اساس آخرین تحقیقات محققان این مركز و با بهره گیری از قلم رایانه ای ساخته و توسط كارشناسان و هنرمندان مركز طبع و نشر تنظیم شده است.

این فایل ها به دفعات توسط مصحّحان مركز طبع و نشر قرآن بازبینی شده و می تواند الگوی مناسبی جهت كتابت قرآن و سایر متون دینی قرار گیرد.

مصحف جمهوری اسلامی ایران به خط نسخ عربی و با شیوه اعراب گذاری كم علامت، مصحف جمهوری اسلامی ایران به خط نسخ عربی و با شیوه اعراب گذاری مصری، مصحف جمهوری اسلامی ایران به خط نسخ ایرانی، قرآن حكیم همراه با شرح آیات منتخب و قرآن كریم همراه با ترجمه لغات مشكل از جمله این مصاحف است.

علاوه بر مصحف امیری، مصحف با رسم الخط هندی و مصحف با خط عثمان طه، فایل های مفاتیح الجنان، صحیفه سجادیه، نهج البلاغه، كشف الآیات، كشف المطالب و جدول رسم كلمات در پایگاه moshaf.org بارگزاری شده و در دسترس علاقه مندان و جامعه قرآنی كشور است.

فراهنگ(1)**1003**1601**