برای نخستین بار یك زن، سكاندار معاونت استانداری سیستان و بلوچستان شد

زاهدان - ایرنا- ' زهرا اربابی' برای نخستین بار به عنوان یك زن معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار سیستان و بلوچستان معرفی شد و از امروز سكان امور این حوزه را در دست گرفت.

به گزارش ایرنا، استاندار سیستان و بلوچستان روز یكشنبه در نشستی در استانداری معاونان برنامه ریزی و اشتغال و توسعه مدیریت و منابع انسانی خود را معرفی كرد.

'زهرا اربابی' طی حكمی از سوی وزیر كشور به عنوان معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی و 'غلامرضا مالكی' به عنوان معاون برنامه ریزی و اشتغال استاندار سیستان و بلوچستان منصوب شدند.

اربابی متولد 1344 دانش آموخته رشته مدیریت بازرگانی در مقطع دكترا، عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی زاهدان و عضو غیر موظف هیات مدیره سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی چابهار است و پیش از این نیز علاوه بر مسوولیت های اداری و مالی، رییس دانشكده علوم انسانی دانشگاه آزاد زاهدان بوده است.

اربابی نخستین بانوی بومی سیستان و بلوچستان است كه به سمت معاونت استانداری این استان منصوب شده است.

غلامرضا مالكی نیز از نیروهای بومی و اهل سنت با سابقه دیرینه در حوزه برنامه و بودجه، معاونت برنامه ریزی و اشتغال، از چند سال پیش تاكنون به عنوان مدیر كل دفتر برنامه ریزی و بودجه استانداری سیستان و بلوچستان انجام وظیفه می كرد.

پیش از این 'علی اصغر جمشید نژاد' به عنوان معاون سیاسی، اجتماعی ، 'علی اصغر میرشكاری' معاون امنیتی، انتظامی و 'باقر كرد' معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان معرفی شده اند.

ك/2 653 ** 1917