۱۶ اسفند ۱۳۹۲،‏ ۱۴:۱۹
کد خبر: 81076167
۰ نفر
توقیف هالیوودی یك كشتی!

بیروت – ایرنا – گزارشگر امور احزاب روزنامه صهیونیستی « یدیعوت آحرونوت» گفت كه حتی «آرنون ملتشن» كارگردانی كه میزبان خانواده «بنیامین نتانیاهو» درشهرسینمایی هالیوود بود، سناریوی توقیف كشتی حامل سلاح را باور نكرد و از آنها پرسید،«راستی چرا خبر این گونه منتشر شد، كشتی واقعا خیلی با سواحل اسراییل فاصله داشت؟»

به گزارش ایرنا به نقل از شماره روز جمعه روزنامه لبنانی السفیر، «سیما كیدمون» تاكید كرد كه این یك «موفقیت هالیوودی» به ویژه بعد از عرض اندام نتانیاهو در نشست سه شنبه گذشته لابی صهیونیست ها (ایپك) در آمریكا برای به گفته خودش نشان دادن چهره واقعی ایران بود.

وی افزود: ما هنوز به این اقدام مشكوك هستیم، درست روز و ساعتی نظامیان اسراییلی وارد كشتی شدند كه همان موقع نخست وزیر اسراییل در شهرك سینمایی هالیوود بود، چه پشت پرده ای مناسب این دو اقدام همزمان است؟

رژیم صهیونیستی مدعی شده است كه با همكاری آمریكا كشتی (كلوس سی) با پرچم پاناما و 17خدمه از كشورهای مختلف را در 1500 كیلومتری سواحل فلسطین اشغالی و در آب های بین المللی بین سودان و اریتره توقیف كرده كه در آن تعدادی موشك ساخت سوریه وجود داشته است.

این رژیم سناریوی خود را اینگونه تشریح می كند كه این موشك ها از سوریه به ایران فرستاده شده، در بندرعباس بارگیری و با عبور از خلیج فارس به عراق رفته و آنجا استتار و سپس راهی سودان شده تا از طریق صحرای سینا به نوار غزه فرستاده شود.

رژیم صهیونیستی كه تمام ادعاهایش در این سناریوی هالیوودی ضدونقیض و پر از ابهام است، به عنوان نمونه یكبار گفت كه این سلاح ها برای حماس و جهاد اسلامی فرستاده شده و برد آنها 100 و 200 كیلومتر است و با تصحیح این ادعای غیرقابل باور اعلام كرد كه این موشك ها 90 كیلومتر برد داشته و تنها برای جهاد اسلامی ارسال شده اند.

این رژیم مدعی شده است كه ناخدای این كشتی اهل تركیه است و او هم مانند بقیه دیگر خدمه از وجود سلاح ها اظهار بی اطلاعی كرده است.

«عمیر ربابورت» یك گزارشگر نظامی صهیونیستی هم گفته است كه هدف این عملیات

«كشف ایران» بود تا به جهان غرب بفهمانیم كه این ایران است اما یك تلاش عمیقا ناكام و شكست خورده از كار درآمد.

وی یادآور شد: «موشیه یعالون» وزیر دفاع (جنگ) اسراییل چند هفته قبل در اجلاس امنیتی مونیخ با چشمان خود دیده بود كه چگونه بزرگان جهان با «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران گفت وگو می كنند و بعد از آن به همه دستگاه های امنیتی دستور داده شد برای یافتن یك دلیل علیه ایران بگردند تا شرایط پیش آمده را بتوان تغییر داد.

درهمین حال شبكه خبری «المیادین» گزارش داد كه كانال 10 تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام كرد كه عملیات توقیف كشتی سلاح به موفقیت تبلیغاتی مورد نظر اسراییل دست نیافته است.

این كانال تلویزیونی با بیان اینكه اسراییل از چند هفته قبل با آمریكا در این زمینه همكاری و هماهنگی كرده است، افزود: محافل رسانه ای در جهان هیچ توجه ویژه ای به این عملیات نكرده اند.

ژنرال بازنشسته لبنانی «امین حطیط» و كارشناس مسائل نظامی و راهبردی هم در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در بیروت گفته بود كه این سناریو را جدی نگیرید، در دنیا هم هیچ طرفی آن را جدی نمی گیرد.

خاورم**1324