۱۵ اسفند ۱۳۹۲،‏ ۱۵:۳۵
کد خبر: 81075302
۰ نفر
نماینده مجلس: منافع برخی در مخالفت با توافق ژنو است

اردبیل - ایرنا - عضو كمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: برخی افراد به خاطر منافع خود مباحثی در مخالفت با توافق ژنو مطرح می كنند كه ناشی از حب و بغض است.

به گزارش ایرنا، كمال الدین پیرموذن روز پنجشنبه در نشستی با خبرنگاران افزود: منافع ایران در توافق ژنو در راستای تقویت كشور است و گرنه رغبتی نداریم به هر قیمتی با غرب توافق كنیم و اگر در قرارداد مشكلی باشد، به حتم رهبری ورود می كند.

وی گفت: سیاست اقتصاد مقاومتی در كنار نرمش قهرمانانه ابلاغ شده چرا كه اقتصاد مقاومتی مكمل افزایش قدرت چانه زنی ایران است.

نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: جامعه ای به توسعه می رسد كه از تمام ظرفیت ها و گرایش ها استفاده كند؛ بر این اساس اگر به دنبال منابع انسانی با كفایت نباشیم، هیچ تضمینی برای توسعه نیست.

او اظهار كرد: اگر تعامل نباشد هیچ كاری انجام نمی شود و هنر مدیران با وجود محدودیت های مالی در میزان جذب مشاركت مردم و استفاده از ظرفیت های موجود می باشد.

عضو كمیسیون صنایع و معادن مجلس همچنین به اجرای طرح هدفمندی یارانه ها اشاره كرد و گفت: بزرگترین مزیت بودجه سال آینده اجرای كامل طرح هدفمندی است.

او افزود: پیشتر با اجرای ناقص قانون هدفمندی مقداری پول بین مردم پخش می كردند بدون اینكه سهم بخش های دیگر از جمله صنعت و درمان را بدهند و همین بها ندادن به اشتغال و اقتصاد مولد به لحاظ مشكلات اقتصادی- اجتماعی آثار زیانباری در جوامع شهری گذاشت.

عضو هیات رئیسه فراكسیون محیط زیست مجلس ادامه داد: عمق فاجعه زیست محیطی كه با آن رو برو هستیم در كنار آلودگی هوای شهرهای بزرگ، سونامی نمك است كه نتیجه بی توجهی ها و پرداخت نكردن یارانه ها می باشد.

وی بیان كرد: در صورتی كه تا یك سال آینده اقدامی در مورد دریاچه ارومیه صورت نگیرد با سونامی نمك روبرو شویم؛ البته اگر اجرای طرح هدفمندی كامل شود، یارانه محیط زیست پرداخت می شود.

پیرموذن همچنین در زمینه افزایش قیمت حامل های انرژی نیز گفت: زمان دقیق آن هنوز مشخص نشده ولی شخص دكتر روحانی قول داد قیمت حامل ها با شیب مناسبی افزایش یابد كه در این صورت اثر محدودی خواهد داشت.

8123/530/245