مذاكرات كارشناسی ایران و گروه 1+5 در وین برگزار شد

تهران - ایرنا - مذاكرات كارشناسی ایران و گروه 1+5 روزچهارشنبه با حضور نمایندگان دو طرف در وین برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، بر اساس توافق ایران و گروه 1+5 در مذاكرات اخیر با حضور ظریف و كاترین اشتون مقرر شد، تیم ‌های كارشناسی دو طرف در چارچوب دستور كار و چارچوب به دست‌ آمده برای مذاكرات نهایی، از امروز در وین با یكدیگر گفت ‌وگو كنند.

مذاكرات كارشناسی جمهوری اسلامی ایران و گروه 1+5 از امروز و باحضور نمایندگان همه كشورها آغاز شده و تا روز جمعه هفته جاری (16 اسفند ماه) ادامه خواهد داشت.

سید عباس عراقچی معاون وزیر خارجه روز گذشته اعلام كرد كه در صورت نیاز شاید این مذاكرات بیش از این به طول انجامد.

عراقچی همچنین دستور كار این دور از مذاكرات كارشناسی میان ایران و 1+5 را موضوع غنی ‌سازی، همكاری های ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی و راكتور تحقیقاتی اراك اعلام كرد.

حمید بعیدی ‌نژاد مدیركل سیاسی و بین‌المللی وزارت امور خارجه ایران و استفان كلمنت دستیار ارشد كاترین اشتون مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، ریاست این نشست را از طرف ایران و گروه 1+5، بر عهده دارند.

كارشناسانی از وزارت خارجه و سازمان انرژی اتمی كشورمان بعیدی‌ نژاد را در این نشست همراهی می‌كنند.

این مذاكرات همزمان با نشست شورای حكام كه اولین نشست خود در سال 2014 را برگزار می‌ كند، انجام می ‌شود و موضوع ایران از عصر روز سه ‌شنبه در دستور كار شورا قرار گرفته است.

قرار است دور بعدی مذاكرات ایران و 1+5، بیست و هفتم تا بیست و نهم اسفند ماه به سرپرستی كاترین اشتون و محمدجواد ظریف برگزار می شود.

سیام2**9173**1572**1535**

سرخط اخبار سیاست