ابوترابی فرد: ایران در دهه چهارم انقلاب به یك قدرت اقتصادی تبدیل می شود

تهران - ایرنا - نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی گفت: اجرایی شدن سیاست های ابلاغی رهبر معظم انقلاب در زمینه اقتصاد مقاومتی باعث می شود دهه چهارم انقلاب دهه خلق یك قدرت اقتصادی با كارآیی بزرگ باشد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین «محمدحسن ابوترابی فرد» روز چهارشنبه در پنجمین همایش سراسری بازسازی عتبات عالیات ظرفیت های موجود در این ستاد را موجب رشد و توسعه كشور در دنیای اسلام عنوان كرد و گفت: با توجه به ظرفیت های مهندسی و مدیریتی كشور، باور قطعی دارم كه اگر با عزم و اراده جدی سیاست های ابلاغی رهبر معظم انقلاب در حوزه اقتصاد مقاومتی در دستور كار قرار گیرد، قطعا دهه چهارم انقلاب دهه خلق یك قدرت اقتصادی با كارآیی بالا خواهد بود.

وی ادامه داد: نقش كاركنان ستاد بازسازی عتبات عالیات نقش مهم و تعیین كننده ای است كه باید از ظرفیت های آن به طرز شایسته ای استفاده شود.

نایب رییس مجلس با بیان اینكه ستاد بازسازی عتبات عالیات از ظرفیت های لازم برای تجهیز مدیریتی و نیروی انسانی برخوردار است، گفت: در حوزه تجهیز مالی هم قدم های بلندی برداشته شده اما می توان ظرفیت های جدیدی هم در این زمینه خلق كرد.

وی با تاكید بر نقش موثر دولت و مجلس در تجهیز مالی ستاد اظهار داشت: با توجه به محدودیت هایی كه وجود دارد قدم های بلندی برداشته شده و از دولت می خواهیم نسبت به تامین منابع مورد نیاز ستاد با سعه صدر بیشتری نگاه كنند.

ابوترابی فرد در بخش دیگری از اظهاراتش با اشاره به نقش ستاد بازسازی عتبات عالیات در ترویج، توسعه فرهنگ ایرانی و اسلامی اظهارداشت: در بازسازی، مرمت و حفظ این میراث كهن كاركنان ستاد از بالاترین سرعت برخوردار بودند و تجارب دفاع مقدس را در این كار بزرگ به نمایش گذاشتند.

به گفته وی، مقوله زمان به شایستگی در اجرای طرح ها مدنظر قرار گرفته و با وجود محدودیت منابع و چالش های امنیتی و مدیریتی این كار با یك تدبیر ستودنی شكل گرفته است.

وی ادامه داد: فاز نخست صحن حضرت فاطمه (س) در جوار حرم حضرت امیرالمومنین (ع) در مساحت چهار هكتار و در یك فاصله زمانی كوتاه احداث شده كه 170 هزار مترمربع آن بنای فاخری است كه نماد معماری اسلامی و ایرانی است و فاز نخست این طرح در اردیبهشت ماه نهایی می شود.

ابوترابی فرد در ادامه با اشاره به جایگاه فاخر جمهوری اسلامی در عرصه بین الملل از نظر توانایی مهندسی، گفت: حضور كاركنان ستاد بازسازی در عراق یعنی حضور قدرتمند، علمی و مبتنی بر دانش و فناوری در عرصه بین المللی و خلق یك رقابت جدید با صاحبان قدرت در این عرصه.

وی تصریح كرد: جامعه مهندسین باید قدرشناس شما باشد و به عنوان اهرم پشتیبان ایفای نقش كند.

نایب رییس مجلس خلق ذریه مطهر اولیای دین با بهره گیری از هنر ایرانی را ظرفیت بی بدیلی عنوان كرد كه این كار فقط به دست هنرمندان كارآمد ایرانی قابل خلق است.

سیام(3)**2021**9132**1535