برگزاری جشنواره زمستانی گام مثبتی در جذب گردشگران به استان اردبیل است

اردبیل - ایرنا - استاندار اردبیل برگزاری جشنواره زمستانی سرعین را گام مهم و مثبتی در جذب گردشگران به این استان عنوان كرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مجید خدابخش روز جمعه در آیین اختتامیه دومین دوره جشنواره زمستانی سرعین افزود: برگزاری چنین جشنواره هایی موجب محبت و الفت بیشتری بین خانواده هاست و باعث رونق بیش از پیش اماكن اقامتی، خدماتی و گردشگری شده كه امیدواریم سال آینده این حضور چشمگیرتر باشد.

وی اضافه كرد: تعداد میهمانان شهرستان سرعین در بهمن ماه جاری 300 هزار نفر در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش یافت و طی برگزاری جشنواره 500 اسكی باز از نقاط مختلف كشور به پیست اسكی آلوارس مراجعه كردند كه این نشان از اثرگذاری جشنواره دارد.

او ادامه داد: سرعین نگین گردشگری كشور است و وجود منطقه كوهستانی در كنار دشت، پیست اسكی در كنار چشمه های آب گرم معدنی فرصت خدادادی كم نظیری است كه باید همه مردم ایران اسلامی از آن بهره مند شوند.

خدابخش بیان كرد: تلاش داریم با برگزاری چنین جشنواره هایی در كنار توسعه امكانات و خدمات، حضور گردشگران در استان بیش از یك روز باشد؛ از این رو مسوولان وظیفه دارند تا ظرفیت های بی نظیر این منطقه را به سایر هموطنان بشناسانند تا مردم اوقات بیشتری را در این شهر سپری كنند.

وی با اشاره به اینكه احداث مجتمع های فرهنگی- هنری و تفریحی در منطقه ضروری است، گفت: در این راستا به دنبال احداث سالن كنفرانسی با امكانات مناسب هستیم كه بتواند میزبان همایش های بزرگ كشوری و بین المللی باشد كه گام مهمی در شناساندن ظرفیت های منطقه است.

استاندار اردبیل همچنین با قدردانی از حضور هنرمندان در دومین دوره جشنواره زمستانی افزود: این هنرمندان با فعالیت هایشان خنده بر روی لبان مردم جاری كرده و گرمی بخش سرمای منطقه شدند كه امیدواریم در سال های آینده با اتخاذ تدابیر مناسب بر شور و نشاط این جشنواره افزوده شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، دومین دوره جشنواره زمستانی سرعین با شعار 'لذت زمستانی در شهر چشمه های بهشتی' روز جمعه در محل مجتمع آبدرمانی ایرانیان با حضور پرشور مردم، جمعی از هنرمندان و مسوولان استانی به پایان رسید.

این آیین پس از پنج هفته به میزبانی بهمن هاشمی، با حضور بهنوش بختیاری، حمیدرضا ماهی صفت و جمعی از هنرمندان كشوری و استانی در هوای بارانی سرعین برگزار شد كه با استقبال كم نظیر مردم روبرو گردید.

شهردار سرعین نیز در این آیین با ابراز رضایت از برگزاری جشنواره گفت: امیدواریم این جشنواره آغازی برای توسعه گردشگری استان اردبیل باشد و برگزاری چنین جشنواره هایی طی سال های آینده نیز ادامه پیدا كند.

رضا زنده دل افزود: برگزاری این جشنواره طی پنج هفته نقش موثری در شناساندن ظرفیت های منطقه داشت و امیدواریم در تعطیلات نوروزی 93 بیش از سال های گذشته شاهد حضور گردشگران در استان اردبیل باشیم.

8123/530

سرخط اخبار استان‌ها