تیم سافت بال بانوان ایران، اولین بار به مسابقات برون مرزی اعزام می شود

بوشهر- ایرنا - رییس انجمن بیس بال و سافت بال كشور گفت: براساس آیین نامه ایجاد شده، تیم قهرمان نخستین دوره لیگ سافت بال بانوان كشور، فروردین سال آینده به مسابقات برون مرزی در پنجاب پاكستان اعزام خواهد شد.

'علیرضا ادیب' روز جمعه در حاشیه آیین اختتامیه اولین دوره لیگ مسابقات سافت بال بانوان كشور در بوشهر در گفت و گو با ایرنا اظهار كرد: هم اینك انجمن رشته های سافت بال بانوان و بیس بال آقایان در 14 استان كشور فعال شده است كه در بخش سافت بال 9 تیم در اولین دوره لیگ این رشته شركت كردند كه با قهرمانی تیم خراسان رضوی امروز در بوشهر پایان یافت.

وی اضافه كرد: رشته های بیس بال و سافت بال اكنون در میان مردم شناخته شده نیست و بسیاری از مردم از فعالیت این رشته ها در داخل كشور مطلع نیستند.

ادیب با تاكید بر ضرورت معرفی این رشته ها توسط رسانه ها گفت: نداشتن زمین و تجهیزات برای تمرین و فعالیت این رشته های ورزشی در كشور، عمده ترین مشكل این رشته هاست.

وی اظهار كرد: در سه ماه اخیر یكسری تجهیزات رشته های ورزشی سافت بال و بیس بال خریداری شده است كه پس از ایام نوروز خواهد رسید و میان انجمن ها در كشور توزیع خواهد شد.

ادیب ادامه داد: با توجه به این كه افرادی كه اكنون در این رشته ها فعالیت می كنند از لحاظ شرایط سنی تا زمان مشخصی قادر به فعالیت هستند، در نظر است این رشته ها را با استعدادیابی از پایه آغاز كنیم.

وی گفت: چند كمیته جدید شامل استعدادیابی، آموزش، بین الملل و تشریفات در انجمن سافت بال و بیس بال ایران تشكیل شده است كه كمیته استعدادیابی بعد ازایام نوروز سال آینده كار خود را آغاز خواهد كرد.

وی با بیان این كه امید است در آینده انجمن سافت بال و بیس بال كشور به فدراسیون تبدیل شود، افزود: تیم قهرمان بیس بال آقایان نیز به مسابقات پنجاب پاكستان اعزام خواهد شد و مصوب است هر سال تیم های قهرمان بیس بال و سافت بال كشور به مسابقات پنجاب پاكستان اعزام شوند. ك/3

7210/539