بانوان ورزشكار می توانند در مدال آوری كشور كمك كنند

بوشهر- ایرنا- رییس فدراسیون انجمن های ورزشی ایران گفت: بانوان ورزشكار كشور دارای قابلیت های فراوان برای مدال آوری هستند و می توانند در این زمینه كمك كنند.

محمد علی پور روز جمعه در حاشیه برگزاری اختتامیه اولین دوره مسابقات لیگ سافت بال بانوان كشور در بوشهر در گفت وگو با ایرنا اظهار كرد: هم اینك 16 انجمن در قالب 36 رشته ورزشی به صورت مستقل زیرمجموعه این فدراسیون در كشور فعالیت می كنند.

وی با بیان این كه همه انجمن ها به صورت مستقل فعال هستند و فدراسیون فقط حمایت و نظارت دارد اضافه كرد: در این ماه از سال كه اغلب فدراسیون ها به دلیل پایان سال بیكار هستند برای فدراسیون انجمن های ورزشی پر كار ترین ماه است.

علی پور ادامه داد: انجمن های ورزشی ماه پر فعالیتی را در حال گذراندن هستند، مسابقات آلیش نیز در خراسان جنوبی برگزار وتیم ملی سپك تاكرا هم اینك در اردو برای اعزام به مسابقات مالزی به سر می برند كه دوشنبه آینده عازم خواهند شد.

وی با تاكید بر این كه امسال در رشته های ورزشی انجمن ها 14 اعزام به خارج از كشور برای شركت در مسابقات برون مرزی صورت گرفته است اظهار كرد: تیم چتر بازی كشور نیز در اسفند امسال به مسابقات برون مرزی خواهند رفت و در فروردین نیز تیم راگبی به مسابقات قطر اعزام خواهند شد.

علی پور گفت: از اعزام های صورت گرفته امسال به مسابقات برون مرزی هفت و یا هشت اعزام مربوط به بانوان بوده است.

وی بیان كرد: فدراسیون انجمن های ورزشی با هدف كمك به مدال آوری كاروان های ورزشی كشور تاسیس شده است كه دراولویت برنامه های این فدراسیون قرار دارد.

علی پور تاكید كرد:عمده ترین مشكلات رشته های انجمن ها تجهیزات است كه هیچ كدام از رشته ها تجهیزاتشان در داخل كشور تولید نمی شود.

وی با اشاره به این كه اكنون ما نسبت به شرایط مالی دولت و وزارتخانه ورزش آگاهی كامل داریم، گفت: توسعه امكانات برای این رشته ها ضروری است ومی طلبد مسوولان توجه ویژه ای داشته باشند.

علی پور ادامه داد: انجمن ها را به سمت جذب اسپانسر، حامی مالی، مسابقات باشگاهی و لیگ كه در دنیا نیز مرسوم است سوق داده ایم تا به خود متكی و با حداقل حمایت های دولت بتوانند برنامه های خود را اجرا كنند. ك/3

7210/539

سرخط اخبار استان‌ها