امام جمعه خرم آباد خواستار جذب بودجه مبارزه با پديده گرد و غبار در لرستان شد

خرم آباد- ايرنا -امام جمعه خرم آباد و نماينده ولي فقيه در لرستان با اشاره به خسارت بالاي پديده گرد و غبار در لرستان گفت: مسوولان استان تلاش براي جذب بودجه مبارزه با اين پديده و جبران برخي خسارتهاي ناشي از آن را به صورت ويژه در دستور كار خود قرار دهند.

به گزارش خبرنگار ايرنا، حجت الاسلام والمسلمين 'سيداحمد ميرعمادي' در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته خرم آباد افزود: پديده گرد و غبار يك مشكل جدي در لرستان است كه بايد توجه ويژه اي به مشكلات اين استان معطوف شود.

وي اظهار داشت: اگر قرار باشد در آينده بودجه‌اي براي مبارزه با پديده گرد و غبار اختصاص يابد، لرستان مانند گذشته از جمله دوران سازندگي پس از جنگ، ديده نخواهد شد كه رفع اين محروميت در گرو پيگيري مستمر مسوولان استان است.

وي ادامه داد: براساس آمار تا پاييز امسال 560 هزار هكتار از درختان بلوط منطقه زاگرس خشك شده كه اين فاجعه زيست محيطي نيازمند بررسي است.

وي اضافه كرد: تاكنون بجز برخي آمار شرم آور در باره زغال قاچاق درختان بلوط شاهد هيچگونه اقدام اساسي در زمينه بررسي علت خشك شدن درختان بلوط يا ممانعت از خشك شدن اين درختان نبوده‌ايم .

وي با اشاره به فرارسيدن 15 اسفند روز درختكاري تاكيد كرد: حمايت از درختان بلوط فقط در حد همايش و جلسه و صورت‌جلسه باقي مانده و در اين زمينه نظارت و پيگيري جدي صورت نگرفته است.

خطيب جمعه خرم آباد در بخش ديگر سخنان خود به ابلاغ سياستهاي اقتصاد مقاومتي از جانب رهبر انقلاب اشاره كرد و افزود: به اعتقاد كارشناسان راه حل مشكلات اقتصادي كشور در شرايط كنوني همين سياست اقتصاد مقاومتي است.

حجت الاسلام ميرعمادي تصريح كرد: با توجه به تاكيد اقتصاد مقاومتي بر خوداتكايي، اعتماد به نفس و توجه به منابع و ظرفيت‌هاي موجود، اجراي اين سياستها گام مهمي در راستاي خنثي كردن توطئه تحريم دشمن است.

وي مشاركت دادن مردم و مردمي كردن اقتصاد را از ديگر نكات مور توجه در اقتصاد مقاومتي عنوان كرد و اظهار داشت: مسوولان در اين زمينه همت بلند و عزم جدي داشته باشند و اجرايي كردن سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي را در اولويت كاري خود قرار دهند.

وي همچنين در بخشي از سخنان خود به مطلب منتشر شده در يكي از نشريات مبني غيرانساني بودن حكم قصاص اشاره كرد و گفت: دشمن با طرح اين مسائل تلاش مي كند اعتقادات و باورهاي ديني مردم را به تمسخر گرفته و ارزشهاي اسلامي و دين را در ديد مردم امري عادي جلوه دهد كه مردم و مسوولان بايد در اين زمينه هوشيار باشند.

وي افزود: مردم ايران اسلامي غيرت دارند و نسبت به ارزشهاي ديني حساس اند و چنانچه فردي بخواهد به مقدسات و ارزشهاي ديني آنها توهين كند همان رفتاري كه با فتنه‌گران داشتند را با آنها خواهند داشت.

وي با اشاره به خطبه حماسي امام سجاد(ع) در شهر شام گفت: در مواقعي كه ظلم اعمال مي شود بهترين راه رسيدن به هدف ايراد خطبه حماسي بوده، همانطور كه رهبر معظم انقلاب در جريان فتنه 88 يك خطبه حماسي ايراد فرمودند و موجب خلق حماسه 9 دي توسط مردم شدند.

7269/630