جلودار زاده: اجرای سیاست اقتصاد مقاومتی زمینه ساز حماسه اقتصادی است

شیراز - ایرنا- مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به خلق حماسه سیاسی در 24 خرداد امسال، از اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی بعنوان زمینه ساز شكل گیری حماسه اقتصادی نام برد.

به گزارش ایرنا، 'سهیلا جلودار زاده' روز جمعه در همایش سرمایه گذاران صنعت در توسعه شهرستان مهر با بیان اینكه تكیه به منابع و سرمایه داخلی می تواند به اجراشدن سیاستهای كاری اقتصاد مقاومتی كمك كند، افزود: شهرستان مهر استان فارس بعنوان یكی از این مصداقهای منابع داخلی می تواند مورد توجه سرمایه گذاران قرار گیرد.

وی از منطقه مهر بعنوان سرزمینی یاد كرد كه هر وجب آن می تواند بستری برای سرمایه گذاری خاصی باشد كه در سایه آن بتوان به رفع معضل بیكاری و ایجاد اشتغال پایدار به مثابه یكی از بزرگترین مشكلات جامعه امروز دست یافت.

وی با بیان اینكه این نقطه از سرزمین بزرگ ایران آمادگی دارد كه فرصت های خوبی برای جوانان كشور فراهم كند، اظهار داشت: علاوه بر این وجود مردم خوب، متدین، صلحجو و تحصیلكرده این منطقه بعنوان یك سرمایه عظیم انسانی می تواند زمینه ساز این جهش اقتصادی باشد.

جلو دار زاده افزود: افراد تحصیل كرده دیگر نقاط كشور نیز می توانند با سرمایه گذاری در این منطقه با ارائه خدمات علمی و دانش خود، این ثروت نهفته خدادادی را تبدیل به زمینه های رشد و تعالی كنند.

مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: شهرستان مهر هم شرایط جهانگردی و توسعه صنعت توریسم را داراست و هم با ذخایر نفت و گاز خود می تواند بخش زیادی از نیازهای كشور را برطرف كند و بطوركلی آینده خیلی خوبی را می توان در این منطقه متصور بود.

جلو دارزاده ادامه داد: با موقعیت جغرافیایی این منطقه از استان فارس در جوار خلیج فارس بعنوان یك سكوی صادراتی، اندك سرمایه گذاری و همت والای مردم منطقه می توان به توسعه و آبادانی در كوتاه مدت دست یافت.

مدیرعامل سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی كشور هم در این همایش، منطقه مهر را بدلیل وجود چاه های بالادستی و پالایشگاه گاز پارسیان، مستعد سرمایه گذاری در حوزه پائین دستی پتروشیمی دانست و از عموم سرمایه گذاران داخلی و خارجی دعوت به سرمایه گذاری كرد.

'فریدون فدایی دولت' افزود: وجود حوزه های گازی وراوی، شانول، هما، تابناك در این شهرستان و وجود بندرگاه و اسكله های بارگیری برای صادرات محصولات تولیدی، موقعیت خاصی را برای رونق سرمایه گذاری به منطقه مهر بخشیده است .

همایش یكروزه سرمایه گذاران صنعت در توسعه شهرستان مهر استان فارس با حضور مسوولان كشوری و استانی برگزار شد.

شهرستان مهر در 422 كیلومتری شمال شیراز قرار دارد.ك/2

سرخط اخبار اقتصاد