اقتصاد مقاومتی راهبردی اساسی در بهبود وضعیت اقتصادی كشور است

دزفول-ایرنا-خطیب جمعه دزفول گفت:اقتصاد مقاومتی راهبردی اساسی در برون رفت از شرایط كنونی كشور و تنها نسخه نجات بخش كشور است.

به گزارش خبرنگار ایرنا حجت الاسلام 'سیدمحمدعلی قاضی دزفولی' در خطبه های نماز جمعه این هفته دزفول در مصلای امام علی(ع) افزود:هر سه قوه باید به طور جدی وارد میدان شوند و با همراهی و همكاری یكدیگر در جهت رفع مشكلات گام بردارند .

وی اظهار داشت:مجلس باید با قانونگذاری و اصلاح قانون بر اساس سند اقتصاد مقاومتی گام بردارد و قوه قضاییه نیز با فراهم كردن امنیت لازم وبرخورد قاطع با فساد مالی واداری و دولت نیز با اجرای درست سیاست های اقتصاد مقاومتی گام بردارد.

حجت الاسلام قاضی دزفولی گفت:اگر سه قوه درست عمل كنند اقتصاد مقاومتی به نتیجه خواهد رسید .

خطیب جمعه دزفول افزود:اقتصاد كشور باید فعال وپویا باشد و نباید منفعلانه عمل كند ،باید برنامه ریزان جلوتر از زمان حركت كنند و از قبل برنامه داشته باشند و اجازه ندهند شرایط اقتصادی كه در آینده به وجود می آید مشكل ساز شود.

وی اظهار داشت:اقتصاد مقاومتی باید بر مبنای روحیه و تفكر بسیجی باشد و مسوولان نظام توجه خود را به داخل كشور معطوف دارند.

امام جمعه دزفول اظهار داشت:با توجه به رشد جمعیت در سال های آینده باید با برنامه ریزی میزان تولید غلات ،گندم و ذرت را از سه به پنج تن افزایش داد.

وی با اشاره به بازدید از مركز تحقیقات كشاورزی صفی آباد دزفول گفت:این مجموعه از ظرفیت های كشاورزی منطقه با ابتكارات و فعالیت های كم نظیر استفاده می كند كه قابل تقدیر است.

خطیب جمعه دزفول در فراز دیگری از خطبه های نماز جمعه دزفول با اشاره به اوضاع منطقه گفت:سوریه در مقابله با تروریست ها اوضاع را كنترل كرد و مردم از روحیه مناسبی برخوردار شدند.

وی افزود:مردم سوریه مقاومت كردند و طعم شیرین پیروزی را چشیدند ،اگر ما هم مقاومت كنیم مطمئنا پیروز می شویم .

حجت الاسلام قاضی دزفولی اقتصاد مقاومتی را صبر با برنامه در اقتصاد دانست وگفت:با صبر و برنامه ریزی در امور اقتصادی از این مشكلات نیز گذر خواهیم كرد.

امام جمعه دزفول با اشاره به 14 اسفندماه سالروز تأسیس كمیته امداد امام خمینی(ره) و آغاز هفته احسان ونیكوكاری ضمن تقدیر از فعالیت های این كمیته در دزفول گفت:مردم مهربان وبصیر دزفول با دستگیری از نیازمندان و ضعفا موجبات رحمت و بركت را فراهم خواهند كرد.

وی 15 اسفندماه روز درختكاری و آغاز هفته منابع طبیعی را گرامی داشت و افزود:حفظ منابع طبیعی یك مسئله تجملاتی نیست بلكه از اولویت های توسعه پایدار كشور است.

حجت الاسلام قاضی دزفولی اظهار داشت:دولت باید با حفظ منابع طبیعی و بهره برداری صحیح با كسانی كه به این منابع آسیب می رسانند و از طبیعت سوء استفاده می كنند برخورد كند.

وی با اشاره به فعالیت های بنیاد مهدویت در دزفول از فعالیت های حجت الاسلام زارع مسوول این بنیاد در دزفول تقدیر كرد و افزود:به دلیل معرفی بنیاد مهدویت دزفول به عنوان بنیاد برتر كشور از رییس و اساتید این بنیاد تجلیل می شود.

خطیب جمعه دزفول ضمن تبریك به ناصر سراج خرمی رییس جدید دانشگاه آزاد دزفول از فعالیت های دكتر رضا دوست رییس پیشین این دانشگاه تقدیر كرد و اظهار امیدواری كرد سطح علمی و اخلاقی دانشگاه افزایش یابد و ریاست جدید اجازه ندهد حواشی بر فعالیت های علمی حكمفرما شود.

وی اظهار داشت:برخی البسه و پوشاك عرضه شده در بازار دزفول دارای برچسب های نامناسبی است كه اماكن باید وارد عمل شده و برخورد كند.

امام جمعه دزفول افزود:تكدی گری در شهرستان دزفول موجب آزرده خاطر شدن شهروندان شده كه مسوولان باید به این امر توجه داشته باشند.

وی از حضور علی زمانی راد قاری دزفولی به عنوان نماینده استان خوزستان در مسابقات كشوری تجلیل كرد.ك/2

7278/648

سرخط اخبار استان‌ها