‌رژیم جعلی اسرائیل حامی تبعیض نژادی در دنیاست

رشتخوار - ایرنا- امام جمعه رشتخوار گفت:رژیم جعلی اسرائیل حامی تبعیض نژاد پرستی در دنیاست و در همه جرم و جنایت ها شریك است.

به گزارش ایرنا ، حجت الاسلام مهدی بهره مند در خطبه های نماز جمعه این هفته رشتخوار با اشاره به اینكه تبعیض نژادی پدیده شومی است كه در طول تاریخ مصیبت های بسیاری برای بشر در ژی داشته ، افزود: دست صهیونست ها تا آرنج به خون مظلومین دنیا آلوده است و آنها مورد غصب خدا و اولیائ خدا هستند.

وی گفت: امروزه به رغم پیشرفت های علمی و مادی، هنوز معضل تبعیض نژادی، وجدان های بیدار را می آزارد، گرچه آمریكا خود را پرچم دار دموكراسی جهانی می داند، اما واقعیت های اجتماعیِ حاكم در جامعه آمریكا نشان می دهد كه، برخی اقوام و نژادها، به بدترین وجه مورد تبعیض قومی و نژادی قرار می گیرند.

وی اظهارداشت: بدون تردید از افتخارات جاودانه نظام مقدس جمهوری اسلامی، قطع ارتباط با رژیم های مستبد و نژادپرست است و جمهوری اسلامی در هیچ شرایطی، ظلم و تبعیض را تأیید نكرده و همواره رفتار نژاد پرستانه رژیم غاصب اسرائیل را محكوم كرده است.

امام جمعه رشتخوار همچنین در ادامه سخنانش خواستار حمایت از حقوق مصرف كنندگان و تولید كنندگان داخلی شد و گفت: دولت برای تامین منافع عمومی جامعه با اعمال سیاست های حمایتی خود از مصرف كنندگان حمایت كند.

حجت الاسلام بهره مند گفت: یكی از راههای برقراری عدالت اجتماعی در كشور، حمایت از حقوق مصرف كنندگان و تولید كنندگان است كه این مهم می تواند همواره منشاء اثرات قابل توجهی در توسعه همه جانبه شود.

وی همچنین با اشاره به سالروز تاسیس كمیته امداد در 14 اسفند خواستار توجه و رسیدگی به مطالبات محرومین توسط مسوولان شهرستان و استان خراسان رضوی شد و گفت:از اولویت های كاری امام راحل توجه به قشر محروم و مستضعف جامعه بود و این قشر بالاترین سهم و نقش را در انقلاب اسلامی دارند.

وی با اشاره به هفته احسان و نیكوكاری، خواستار مشاركت گسترده اقشار مختلف مردم در این هفته جهت یاری رساندن به نیازمندان در آستانه سال نو شد.

2718/659

سرخط اخبار استان‌ها