ملت ایران باید همواره آمادگی رزمی خود را حفظ كند

گناباد - ایرنا - امام جمعه گناباد گفت: با وجود دشمنان كینه توز مانند آمریكا، رژیم صهیونیستی و گروههای تكفیری، ملت ایران باید همواره آمادگی رزمی خود را حفظ كند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام حسن صادقی در خطبه های نماز جمعه با اشاره به برگزاری رزمایش 'الی بیت المقدس' در سراسر كشور افزود: رزمایش گردانهای بسیج شهرستان گناباد، در این شهرستان در حال انجام است كه باید از این عزیزان تشكر كرد.

وی گفت: حفظ آمادگی رزمی بر اساس آیات قرآن، ضروری است و همه امنیت كشور مرهون عمل به این فرمان الهی می باشد.

وی با انتقاد از تشریفات در مراسم عزاداری اظهار داشت: از تمام شهروندانی كه در مجالس سوگواری عزیزان خود تشریفات را كنار گذاشته و در كارت دعوت به مجالس سوگواری نیز با صراحت یادآوری می كنند كه از آوردن پارچه نوشته و تراكت خودداری شود، تشكر می كنم.

وی افزود: گاهی مشاهده می شود در مجالس عزاداری میوه و تاج گل می آورند كه اینها همه تشریفات زاید و اسراف است و از همه خواهش می كنم به همان خرما در جلسات ختم اكتفا كنند.

وی گفت: برخی سر قبر عزیزان خود انواع شیرینی و میوه می آورند كه اسراف محسوب می شود و انسان ولو ثروتمند باشد خوب است كه این تشریفات را كنار گذاشته و برای عزیز ازدست رفته خود صدقه بدهد و یا پول این تشریفات زاید را به صندوق كمیته امداد یا امور خیریه واریز كند.

امام جمعه گناباد از شهروندان خواست فرزندان خود را به تحصیل در حوزه علمیه تشویق كنند كنند.

وی افزود: اگر اخلاص و عمل باشد می توان از طریق تحصیل در حوزه علمیه به مقام سربازی امام زمان (عج) رسید.

وی با گرامیداشت روز درختكاری گفت: مردم باید در نگهداری از جنگل ها و توسعه آنها نهایت سعی و كوشش را داشته باشند.

صادقی با اشاره به هفته نیكوكاری نیز اظهار داشت: بر اساس دستورات قرآن نباید نیازمندان را فراموش كرد و بهترین شكل كمك به آنان این است كه هدایا و كمك های خود را در اختیار كمیته امداد امام خمینی (ره) و یا موسسات خیریه قرار دهیم تا محترمانه در اختیار افراد نیازمند قرار گیرد./2

514 /664

سرخط اخبار استان‌ها