۹ اسفند ۱۳۹۲،‏ ۱۵:۰۷
کد خبر: 81065236
۰ نفر
قالیباف:ارتباطات ایران و چین توسعه می یابد

تهران بزرگ- ایرنا- شهردار تهران گفت:ارتباطات ایران و چین در آینده توسعه بیشتری می یابد.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی شهرداری تهران، شهردار تهران روز جمعه در دیدار با جی یولین، مدیرعامل شركت بین المللی نورینكو چین افزود:ارتباط ایران و چین یك ارتباط طولانی در حوزه های فرهنگی، اقتصادی و سیاسی است .

شهردار تهران با اشاره به برنامه توسعه خطوط مترو در پایتخت تصریح كرد: برنامه مترو تهران در پنج سال آینده با 25 سال گذشته مترو رقابت می كند.

وی اظهار كرد :در حال حاضر حدود سه میلیون مسافر در شهر تهران با مترو جا بجا می شوند و قصد داریم تا پنج سال آینده، این رقم را به بیش از 10 میلیون مسافر در روز برسانیم.

قالیباف با بیان اینكه توسعه خطوط مترو و افزایش واگنها را در دستور كار داریم افزود: تلاش داریم تا پس از اتمام طرح جامع حمل و نقل، طول خطوط مترو درون شهری و برون شهری را به حدود 300 كیلومتر برسانیم و سرفاصله حركت قطارها را نیز به سه دقیقه كاهش دهیم.

قالیباف با تاكید بر اینكه برنامه ای كاملا متفاوت از گذشته برای توسعه مترو داریم افزود: پیش از سفر به كشور چین، در هیات دولت جمهوری اسلامی ایران موضوعات مورد نظر را به تصویب رساندیم تا با كشور چین به توافق نهایی برسیم.

شهردار تهران گفت:سال آینده باید بیش از 500 واگن به ظرفیت مترو تهران اضافه شود تا مردم راحتر بتوانند ازاین خطوط استفاده كنند.

در ادامه این دیدار جی یو لین، مدیرعامل شركت بین المللی نورینكو با تاكید بر اهمیت همكاری با طرف ایرانی گفت: مطمئن هستیم با حمایت شما همكاری ما در خط چهار مترو و كارخانه مشترك ایران و چین به نحو مطلوبی پیش خواهد رفت و شركت های چینی كار خود را به خوبی انجام می دهند.

وی ضمن اشاره به سابقه دوستی و همكاری شركت نورینكو با ایران، خواستار افزایش همكاری ها و مشاركت در پروژه های اقتصادی شد تا شركت نورینكو بتواند نقش مثبتی در پروژه های اقتصادی تهران ایفا كند.

در این دیدار مذاكراتی درباره بازگشایی 'ال سی ' به منظور توسعه خطوط مترو تهران و همچنین واگذاری واگن های مترو به منظور افزایش ظرفیت خطوط پایتخت صورت گرفت و مقرر شد تا بازگشایی ال سی ها به منظور توسعه خطوط 6، 3 و 7 بدون پیش پرداخت از سوی شهرداری تهران صورت گیرد.

همچنین چینی ها متعهد شدند تا نخستین محموله 500 واگنی از ظرفیت جدید سه هزار واگن مترو را در سال 2014 تحویل شهرداری تهران دهند.

تهرام/ 9136 /1600/

سرخط اخبار جامعه