دخالت استكبار جهانی دراموردیگر كشورها  تنها برای استعمارو چپاول است

خمین - ایرنا - امام جمعه خمین گفت: دخالت استكبار جهانی به خصوص امریكا در دیگر كشورها دنیا و ناامن كردن آنها ،تنها برای استعمار و چپاول منافع است و این امر بر ملل دنیا ثابت شده است.

به گزارش ایرنا ، حجت الاسلام و المسلمین سید'علی حسینی در خطبه های نمازجمعه خمین افزود: ادعای بی اساس كشورهای غربی به ویژه آمریكا و رژِیم صهیونیسم با زدن حرف های بی ربط و نیشدار بعد از توافقات اولیه مذاكره هسته ای كمترین اثری بر اراده و ایمان امت اسلامی ایران ندارد و تكرار حرف گزینه نظامی روی میز است دیگر كهنه شده است.

وی تهدید نظامی آمریكا ، كشور و ملت ایران را مسخره و خنداور دانست و گفت: این ادعای بی اساس و بی منطق دیگر بر اراده مردم غیور، با بصیرت و پیروان نهضت سید الشهدا (ع) بی اثر است.

خطیب جمعه خمین گفت: دخالت غرب در كشورهای آفریقای مركزی ، پاكستان ، افغانستان ، لبنان ، عراق و مصر نشان از گرگ صفت بودن دولتمردان ابرقدرت غربی است كه برای زیر استعمار بردن كشورها، حاضرند خون هزاران افراد بی گناه و بی پناه را بر زمین بریزند و با بی شرمی دم از حقوق بشر نیز بزنند.

امام جمعه خمین در بخشی دیگر از خطبه های خود با انتقاد از رسانه ملی در تبلیغ گسترده خرید روزهای پایانی سال و عید نوروز گفت: نیازی نیست صدا و سیما در این روزها، ساعت ها با پخش خرید لباس و لوازم خانگی به تهیه گزارش میدانی خرید نوروز بپردازند .

حسینی تصریح كرد: برخی از خرید های اضافی برای نوروز اسراف است وباید افراد نوروز باستانی را تجملاتی نكنند و با شركت در جشن نیكوكاری به كمك خانوادها بی بضاعت و كم درآمد بشتابند .

وی مناسبت منابع طبیعی و درختكاری را در آستانه فصل بهار از سنت های ائمه معصومین (ع)دانست و گفت: كاشت درخت و ایجاد فضای سبز در دین مبین اسلام بسیار سفارش شده است .

555/

سرخط اخبار استان‌ها