آمادگی ایران برای همكاری با فائو در زمینه مقابله با كم آبی در منطقه

رم- ایرنا- مهندس 'محمود حجتی' وزیر كشاورزی جمهوری اسلامی ایران در اجلاس منطقه ای سازمان خواربار و كشاورزی سازمان ملل متحد «فائو» در رم، از آمادگی ایران برای همكاری با این سازمان در زمینه مقابله با مشكل كم آبی در منطقه خاور نزدیك و شمال آفریقا خبر داد.

به گزارش ایرنا، وزیر كشاورزی جمهوری اسلامی ایران كه برای شركت در سی و دومین اجلاس منطقه ای سازمان خوار بار و كشاورزی سازمان ملل متحد «فائو» در راس هیاتی به رم سفر كرده است، با اشاره به بحران جهانی آب، آمادگی ایران را برای همكاری موثر با سازمان فائو جهت مقابله با مشكل كم آبی در منطقه خاور نزدیك و شمال افریقا اعلام كرد.

مهندس حجتی در این كنفرانس بر نقش كشاورزی خانوادگی در توسعه روستایی و امنیت غذایی تاكید كرد و توسعه بهره برداری های خانوادگی را یكی از اهداف توسعه كشاورزی روستایی در ایران خواند.

وی گفت: دولت جمهوری اسلامی ایران با درك نقش و اهمیت زنان در بخش كشاورزی مجموعه ای از فعالیت ها را به منظور افزایش دسترسی زنان روستایی به منابع مالی، رفع موانع فرهنگی و ارتقای نقش موثر آنها در عرصه های اجتماعی، اقتصادی و دسترسی به فرصت های شغلی، به اجرا گذاشته است.

وضعیت غذا و كشاورزی، كمبود اب، توجه به بخش كشاورزی خانوادگی و نقش زنان در بخش كشاورزی، از جمله محورهای مذاكرات در سی و دومین كنفرانس فائو در منطقه خاور نزدیك و شمال افریقا است كه امروز در مقر این سازمان در رم پایان می یابد.

'خوزه گراسیانو دا سیلوا' مدیر كل فائو نیز در دیدار با مهندس حجتی از تلاش های جمهوری اسلامی ایران به عنوان یكی از كشورهای مهم تاثیر گذار در ارتقای سطح امنیت غذایی در منطقه قدردانی كرد.

مهندس حجتی دراین سفر به تبیین ظرفیت های مختلف بخش كشاورزی و تشویق سرمایه گذاران اروپایی و ایتالیایی به سرمایه گذاری در این بخش و در صنایع غذایی كشورمان پرداخت و زمینه توسعه صادرات محصولات كشاورزی ایران به ایتالیا را نیز مورد بررسی قرار داد.

وزیر كشاورزی جمهوری اسلامی ایران از فدراسیون اتحادیه های سازندگان ماشین الات كشاورزی ایتالیا و همچنین اتحادیه تولید كنندگان بذر و كارخانه تراكتور و ادوات كشاورزی بازدید كرد.

سی و دومین كنفرانس فائو در منطقه خاور نزدیك و شمال آفریقا روز دوشنبه پنجم اسفند ماه در مقر این سازمان در رم آغاز به كار كرد.

اروپام ** 2171 **2017

سرخط اخبار جهان