۹ اسفند ۱۳۹۲،‏ ۱۲:۲۰
کد خبر: 81065038
۰ نفر
استان ها درهفته گذشته/ سفرروسای دوقوه به جنوب و غرب

استان ها – ایرنا- سه شنبه هفته گذشته سفر استانی رییس جمهوری به استان هرمزگان آغاز شد و سه روز طول كشید و در همین روز رییس قوه قضاییه سفر سه روزه خود به استان كرمانشاه را آغاز كرد.

رییس جمهوری و هیات همراه در دومین سفراستانی خود این بار به هرمزگان رفتند و مهمان مردم این استان بودند كه در این سفر رییس جمهوری درجمع مردم بندرعباس در ورزشگاه تختی این شهر سخنرانی كرد و به دیدار مردم شهرستان جاسك هم رفت.

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی با علما و نخبگان و خانواده شهدا دیدار كرد همچنین بازدید از مجتمع فولاد، اسكله شهید رجایی، دیدار با هم اندیشان صنعت فولاد و شركت در سمپوزیوم فولاد و توسعه صنایع دریانوردی از برنامه سفر روحانی به هرمزگان بود.

معاونان و وزیران همراه دكتر حسن روحانی به نمایندگی از وی مسائل و مشكلات مردم دیگر شهرستان های هرمزگان را بررسی كردند.

ازسوی دیگر آیت الله صادق آملی لاریجانی رییس قوه قضاییه درسفر به استان كرمانشاه به بررسی مشكلات حقوقی و پرونده های قضایی این خطه از كشور پرداخت.

در این سفر وی با خانواده شهدا و جانبازان، نخبگان و استادان دانشگاه ها، علما، روحانیون و ائمه جماعت و قضات و كاركنان دستگاه قضایی استان كرمانشاه دیدار كرد.

همچنین 14 گروه كاری از مسوولان استانی به ریاست یكی از مسوولان قضایی به 14 حوزه قضایی استان كرمانشاه سفر كردند و مشكلات مردم را از نزدیك مورد بررسی قرار دادند.

** راننده و حوادث

گرگان - سرهنگ علیرضا قدمی رییس پلیس راه استان گلستان گفت: متاسفانه آزمایش اعتیاد راننده اتوبوس گرگان به كرج كه منجر به حادثه و درگذشت تعدادی از هموطنان در جاده هراز گردید مثبت گزارش شده است كه به طور طبیعی بی ‎تاثیر در این سانحه نبوده است. در این حادثه 18 نفر كشته شدند.

ساوه- سرهنگ داود كاظمی فرمانده انتظامی شهرستان زرندیه استان مركزی، خواب آلودگی و بی احتیاطی راننده را دلیل واژگونی تریلر حامل بنزین در آزاد راه ساوه - تهران اعلام كرد.

این تریلر حوالی ساعت 16 دوشنبه در باند شرقی آزاد راه ساوه - تهران و در 50 كیلومتری تهران (حوالی شهر پرندك) واژگون شد. دراین حادثه كسی كشته نشد.

سنندج - حامد قادرمرزی سخنگوی كمیسیون عمران مجلس دوشنبه گفت: اتوبوس های شركت اسكانیا امسال برای چندمین بار و این بار در مسیر استان هرمزگان دچار حادثه شدند كه در مورد اخیر با هوشیاری راننده، همه 26 مسافر نجات یافتند.

اوگفت: كمیسیون عمران مجلس در جلسه مشترك با وزرا و مسوولان وزارتخانه های راه و شهرسازی و صنعت، معدن و تجارت، و مدیران شركت اسكانیا، حوادث اتوبوس های مسافری این شركت را بررسی می كند.

** محیط زیست و حكایت بی پایانش

گرگان - اسماعیل مهاجر مدیركل حفاظت محیط زیست استان گلستان گفت:شكارچیان غیرمجاز عصرجمعه گذشته با ضربات چاقو و تبر، دو محیط بان گلستانی را به شدت مجروح كردند. احمد دباغیان مدیر روابط عمومی اداره كل حفاظت محیط زیست استان گلستان پنجشنبه گفت: براساس اعلام دادستان مركز استان، سه نفر از ضاربان محیط بانان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان گرگان توسط نیروهای انتظامی و قضایی دستگیر شدند.

اصفهان- میزگرد بررسی مشكلات زیست محیطی اصفهان پنجشنبه در حالی در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد كه مدیران اداره محیط زیست و صنایع بزرگ استان در این نشست غایب بودند.

بندرعباس- معصومه ابتكار معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست پنجشنبه گفت: برنامه كاهش آلودگی هوا ظرف هفته آینده به دولت داده می شود و بنزین استاندارد یورو 4 به هشت شهر آلوده كشور ارایه می شود.

ارومیه - حسن عباس نژاد مدیركل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی دوشنبه گفت: محیط بان این سازمان كه به مجازات زندان محكوم شده بود عفو و اززندان آزاد شد.این محیط بان اسفند 89 هنگام ماموریت،یكی از شكارچیان را با گلوله كشت كه دادگاه ارومیه،محیط بان را به قتل شبه عمد و پنج سال زندان محكوم كرد. بعد از سه سال در نهایت خانواده شكارچی مرحوم، محیط بان مصطفی آقازاده را مورد عفو و بخشش قرار دادند .

تهران - سیدمحمد مجابی معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست چهارشنبه گفت:15 نفر از 64 نماینده ای كه طرح ادغام سازمان حفاظت محیط زیست با سازمان جنگل ها و مراتع را امضا كرده بودند، امضای خود را پس گرفتند. وی گفت: اگر شمار امضاها به 15 مورد كاهش یابد، این طرح از دستور كار مجلس خارج می شود.

** كشمكش بر سر استودان

اهواز - یك محوطه تاریخی اهواز كه مدفن مردگان گذشته بوده و به استودان مشهوراست ، مورد مناقشه شهرداری منطقه هفت و اداره كل میراث فرهنگی و گردشگری استان خوزستان قرار گرفته است.میراث فرهنگی، این گوردخمه ها را متعلق به دوره اشكانی می داند اما شهرداری می گوید از قبل اینجا برای فضای سبز پیش بینی شده است.

**سرگردانی صدها مسافر قطار

مشهد - تاخیر در برنامه حركت قطارهای مسیر مشهد - تهران موجب سرگردانی صدها نفر از مسافران در ایستگاه مشهد شد.چند نفر از مسافران این قطارها سه شنبه شب در تماس با خبرگزاری جمهوری اسلامی مشهد خواستار حل این مشكل از سوی مسوولان ذیربط شدند.

** تورم به قانون هم رسید

بندرعباس - الهام امین زاده معاون امور حقوقی رییس جمهوری سه شنبه شب در بندرعباس گفت: از سال 1285 تا به حال 11 هزار و 400 مورد قانون در ایران وضع شده است،با این وضعیت دچار تورم و ازدیاد قوانین شده ایم و این مساله مشكل ساز شده است.

** شقاوت اشرار در بلوچستان و فارس

زاهدان – در درگیری اشرار مسلح با نیروی انتظامی كه چهارشنبه در حوالی شهرستان ایرانشهر سیستان و بلوچستان رخ داد، نوربخش دهقان سرپرست پلیس مبارزه با مواد مخدر این شهرستان شهید شد.

شیراز- درگیری روز سه شنبه اشرار با نیروی انتظامی در شهرستان خرامه در 40 كیلومتری شرق شیراز منجر به شهادت دو سرباز نیروی انتظامی شد .

زاهدان - سردار سرتیپ اسماعیل احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران پنجشنبه گفت: تلاش می كنیم انسداد فیزیكی مرزهای سیستان و بلوچستان طی سال آینده كامل شود و نفوذ برای گروهكها، اشرار مسلح و قاچاقچیان امكانپذیر نباشد.

زاهدان - علی اصغر میرشكاری معاون امنیتی و انتظامی استانداری سیستان و بلوچستان با اشاره به مذاكرات اخیر خود با مقامات كشور پاكستان گفت: مسوولان و نیروهای انتظامی و امنیتی دو كشور ایران و پاكستان با جدیت پیگیر آزادی پنج مرزبان ربوده شده ایرانی هستند.این مرزبانان دوهفته پیش ربوده شدند و گروهك جیش العدل مدعی ربودن آنان شد.

** مدرسان حوزه علمیه و علما در شیراز

شیراز- ششمین اجلاسیه منطقه ای حوزه های علمیه استان های جنوبی كشور و جامعه مدرسین حوزه علیمه قم عصر پنجشنبه در شیراز پایان یافت.جایگاه روحانیون در جامعه مدرسین، ارزیابی شرایط جامعه، بهره مندی از وجود رهبری در شرایط فعلی، تهدیدات و فرصت های روحانیت، بررسی مشكلات روحانیون و حوزه ها در استان های فارس - بوشهر و هرمزگان، لزوم دشمن شناسی و شناخت راه های نفوذ دشمن در برنامه های دینی از مهمترین مباحث مطرح شده در كمیسیون های سه گانه این اجلاسیه دو روزه بود كه بررسی و ارزیابی شد.

675