فیلم های ایرانی الگوی سینمای كشورهای اسلامی قرار گیرند

كوالالامپور – ایرنا – یكی از اساتید هنر دانشگاه بین المللی اسلامی مالزی معتقد است فیلم های ایرانی كه حامل پیام ارزش های انسانی هستند می توانند الگوی سایر كشورهای اسلامی قرار گیرند.

'نور فریده عبدالمناف' استاد دانشگاه بین المللی اسلامی روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا تصریح كرد: فیلم های ایران در عین سادگی حامل پیام های عمیقی است كه در بسیاری از فیلم های حرفه ای نیز به آنها توجه نشده است.

وی توجه فیلم های ایرانی به مسائل جزئی زندگی روزمره را از ویژگی های منحصر به فرد فیلم های ایران عنوان كرد و گفت هنرمندان ایران قادر هستند به هر نحوی پیام خود را انتقال دهند.

این استاد رشته هنر و صنعت سینما در دانشگاه مالزی افزود: سابقه درخشان فرهنگی ایران به ویژه در بخش فلسفه، تفكر و هنر باعث پرمحتوا شدن فیلم های ایرانی شده است و هنرمندان نیز این توانایی را دارند كه از این سابقه فرهنگی به نحو مطلوب استفاده كنند.

نور فریده عبدالمناف توجه به آداب، رسوم و سنن را در فیلم های ایرانی قابل توجه دانست.

به گفته این استاد دانشگاه مالزی، مردم مالزی در صورت ورود فیلم های ایرانی به این كشور و اكران آن ها از این فیلم ها استقبال می كنند.

وی همچنین با ارزیابی آینده روشن برای سینمای ایران در عرصه جهانی، تصریح كرد كه پخش فیلم می تواند باعث نزدیكی بیشتر كشورها و روابط بین ملت ها شود.

این اندیشمند مالزیایی فیلم ایرانی را ابزار مناسبی برای ترویج فرهنگ ایرانی معرفی كرد و گفت تاثیرگذاری یك فیلم و انتقال پیام از طریق فیلم در هیچ اثر هنری دیگری وجود ندارد.

آساق**د.م**1611

سرخط اخبار جهان