۹ اسفند ۱۳۹۲، ۱۰:۰۵
کد خبر: 81064905
T T
۰ نفر
علاقمندي شركت هاي خارجي براي حضور در بازار ايران افزايش يافته است

تهران - ايرنا - رييس اتاق بازرگاني صنايع، معادن و كشاورزي ايران از علاقه مندي بسياري از شركت هاي خارجي براي حضور در بازار ايران خبر داد.

غلامحسين شافعي روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا، افزود: هم اكنون انبوه تقاضاهاي شركت هاي خارجي براي سفر به ايران مطرح شده و اين نشان مي دهد كه آنها به دنبال افزايش سهم خود از بازار بزرگ ايران هستند.

وي با بيان اين كه با توجه به توافقات ژنو آينده بسيار روشني در انتظار اقتصاد ايران است، گفت: انتظار ما اين است با تلاش هاي فعالان اقتصادي به تدريج ركود و تورم از اقتصاد ايران خارج شود.

شافعي اظهار داشت: ركود اقتصادي در كشور شكننده شده است و همه بايد كمك كنند بتدريج با كاهش تورم، رونق بار ديگر به اقتصاد كشور بازگردد.

رييس اتاق بازرگاني صنايع، معادن و كشاورزي ايران يادآور شد: در ماههاي اخير تورم در كشور كاهش پيدا كرده و اميدواريم با برنامه ريزي بجا ، دولت تدبير و اميد بتواند با اجراي برنامه هاي مناسب اقتصادي در بلندمدت، زمينه هاي خروج اقتصاد ملي را از ركود حاكم بر آن فراهم كند.

وي بر ارايه طرح هاي اقتصادي توسط دولت يازدهم تاكيد كرد: ارايه برنامه هاي اقتصادي توسط دولت يازدهم آينده خوبي را در اقتصاد كشور رقم مي زند و حضور شركت هاي خارجي در طرح هاي اقتصادي و افزايش مبادلات تجاري و بازرگاني با آنها شرايط مناسبي را براي فعالان اقتصادي بوجود مي آورد.

وي در خصوص ابلاغيه اخير مقام معظم رهبري در خصوص اقتصاد مقاومتي نيز يادآور شد: بايد بخش هاي خصوصي و دولتي با همكاري و تعامل با يكديگر زمينه ها را براي تحقق اقتصاد مقاومتي فراهم كنند.

رييس اتاق بازرگاني صنايع، معادن و كشاورزي ايران تاكيد كرد فرمان مقام معظم رهبري بايد در اولويت كاري همه بخش ها و دستگاههاي اجرايي ازجمله بخش خصوصي قرار گيرد، تا شاهد نتايج مطلوب و مثبتي در اين زمينه باشيم.

اقتصام(4)1108**1558
۰ نفر