سارقان مسلح طلا فروشی شهرك تعاون كرمانشاه دستگیر شدند

كرمانشاه - ایرنا - فرمانده انتظامی استان كرمانشاه از دستگیری دو سارق مسلح سرقت دو هفته پیش یك طلا فروشی در شهرك تعاون خبر داد و گفت: این افراد در حین سرقت، طلافروش را با شلیك گلوله به قتل رسانده بودند.

سردار سرتیپ دوم ˈكریم كشوریˈ روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: 24 بهمن ماه گذشته دو سارق با استفاده از یك دستگاه خودروی سرقتی اقدام به سرقت از یك واحد طلافروشی در شهرك تعاون كردند.

به گفته وی، سارقان پس از درگیری با صاحب طلافروشی با شلیك گلوله او را به قتل رسانده و با سرقت مقادیری طلا از محل متواری شدند.

سردار كشوری اظهار كرد: پلیس پس از اطلاع از این سرقت بلافاصله در محل وقوع جرم حضور یافت و هر چند هیچ سرنخی از سارقان بر جای نمانده بود اما عملیات پلیس برای دستگیری مجرمان آغاز شد.

وی تاكید كرد: پلیس بویژه پلیس آگاهی استان بدلیل حساسیت این موضوع و جریحه دار شدن احساسات مردم، بر روی این سرقت منجر به قتل تمركز كرده و سرانجام در كمتر از دو هفته با تلاش شبانه روزی توانست سارقان را دستگیر كند.

رییس پلیس استان كرمانشاه گفت: عوامل اطلاعاتی پلیس آگاهی با استفاده از شگردهای خاص پلیسی روز گذشته مخفیگاه این سارقان را شناسایی و در یك عملیات غافلگیرانه آنها را دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل كردند.

وی خاطرنشان كرد: دو سارقان دستگیر شده در مراحل اولیه تحقیقات به سرقت مسلحانه از طلافروشی و قتل صاحب آن اعتراف كردند ضمن اینكه این دو نفر به جرایم دیگری نیز بصورت مسلحانه اعتراف كرده اند كه تحقیقات در این زمینه ادامه دارد.

سردار كشوری افزود: این دو مجرم پیش از این نیز جرایم مشابهی (سرقت مسلحانه) انجام داده اند كه با هماهنگی قضایی تحقیقات تكمیلی برای كشف سایر جرایم آنها از سوی پلیس آگاهی استان كرمانشاه در حال پیگیری است.

وی یادآور شد: یك نفر دیگر نیز این دو سارق را در انجام سرقت های مسلحانه همراهی می كرده است كه هنوز دستگیر نشده و تلاش پلیس برای شناسایی مخفیگاه این سارق و دستگیری وی ادامه دارد.

به گفته كشوری، از محل اختفای این دو سارق علاوه بر سلاح مورد استفاده در سرقت ها، مقادیری ابزار و آلات مربوط به سرقت سیم های برق و برخی وسایل داخل ترانس های برق نیز كشف شده است هر چند هنوز طلای به سرقت رفته كشف نشده است.

وی با بیان اینكه سارقان ادعا می كنند تنها 300 گرم طلا سرقت كرده اند، افزود: براساس شواهد و مدارك ارایه شده از واحد طلافروشی، میزان طلای سرقت شده بیش از مقدار اعلام شده از سوی سارقان است كه در این زمینه تحقیقات پلیس همچنان ادامه دارد.

فرمانده انتظامی استان كرمانشاه با اشاره به اینكه پلیس در چنین حوادثی خود را مسوول می داند، اظهار كرد: برای تسكین خانواده مقتول و هشدار به متخلفان و مجرمان، مجموعه انتظامی كرمانشاه بویژه پلیس آگاهی با همه امكانات وارد عمل شد و در كمترین زمان سارقان را دستگیر كرد.

وی با بیان اینكه شگرد سارقان استفاده از خودروی سرقتی و تغییر پلاك خودرو با پلاك های سرقتی برای شناسایی نشدن بود، از مردم خواست در صورت مفقود شدن و به سرقت رفتن پلاك خودروهایشان مراتب را بسرعت به پلیس اطلاع دهند تا امكان سوء استفاده از پلاك آنها توسط سارقان وجود نداشته باشد.

وی تاكید كرد: امیدواریم با همكاری دستگاه قضایی این پرونده بسرعت تكمیل و سارقان مسلح به سزای اعمالشان برسند تا عبرتی برای سایر مجرمان و خلاف كاران باشد.

مدیركل امنیتی و انتظامی استانداری كرمانشاه نیز با تقدیر از عملكرد پلیس در كشف این جنایت و دستگیری سارقان مسلح گفت: مجموعه نیروهای انتظامی از جمله پلیس آگاهی با توجه به حساسیت های این پرونده، بصورت شبانه روزی تلاش كردند تا مجرمان بسرعت دستگیر شوند.

ˈشهریار حیدریˈ افزود: تلاش بی وقفه پلیس در كشف این جرم قابل تقدیر است هر چند همكاری و همراهی مردم در كشف این جرم نیز قابل انكار نیست چون نقش بسزایی در شناسایی مجرمان داشته است.

وی با بیان اینكه تامین امنیت عمومی بر عهده پلیس است، اظهار كرد: مردم برای تامین امنیت خصوصی خود باید همكاری مطلوبی با پلیس داشته باشند چون تامین امنیت عمومی و خصوصی تنها با همكاری مردم با پلیس محقق می شود.

حیدری تاكید كرد: مباحث پلیس مردم محور و امنیت محور است ولی برای تحقق نیاز به همكاری و مشاركت همه جانبه مردم و شهروندان دارد چرا كه به سبب این همكاری ها، وقوع جرم كاهش پیدا خواهد كرد.

وی از اصناف بویژه اتحادیه طلافروشان استان كرمانشاه خواست، قبل از ایجاد واحد صنفی به موارد و تذكرات پلیس بیشتر توجه كنند تا از وقوع چنین حوادثی جلوگیری شود.

9102/567 /1596