سه زن در سیستان و بلوچستان معاون استاندار و فرماندار شدند

زاهدان - ایرنا - برای نخستین بار در سیستان و بلوچستان سه زن به پست های سیاسی و اجرایی در سطح معاون استاندار و فرماندار در این استان مرزی منصوب شدند.

یك منبع آگاه در استانداری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار داشت: با صدور حكمی از سوی وزیر كشور، 'زهرا اربابی' به سمت معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار سیستان و بلوچستان منصوب شد.

اربابی متولد 1344 دانش آموخته رشته مدیریت بازرگانی در مقطع دكترا و عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد زاهدان و عضو غیر موظف هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی چابهار است و پیش از این نیز علاوه بر مسوولیتهای اداری و مالی، رییس دانشكده علوم انسانی دانشگاه آزاد زاهدان بوده است.

همچنین در احكام جداگانه دیگری از سوی وزیر كشور و بنا به پیشنهاد استاندار سیستان و بلوچستان 'حمیرا ریگی' به عنوان فرماندار شهرستان قصرقند در جنوب استان و 'معصومه پرندوار' به عنوان فرماندار شهرستان مرزی هامون در شمال این استان سیستان و بلوچستان منصوب شدند.

ریگی از جامعه بانوان بلوچ و اهل سنت، در ادوار گذشته مسوولیتهایی در سازمان بهزیستی و وزارت كشور در سطح رییس اداره و بخشدار داشته است.

همچنین پرندوار متولد سال 1357 دانش آموخته رشته جغرافیا در مقطع كارشناسی ارشد دارای 14 سال سابقه خدمت در سطح كارشناس و مشاور استاندار در استانداریهای سیستان و بلوچستان و خراسان شمالی بوده است.

در همین رهگذر 'محمدسعید اربابی' نماینده مردم شهرستانهای ایرانشهر، دلگان، فنوج، نیكشهر و سرباز در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: احكام 'نبی بخش داودی' به عنوان فرماندار شهرستان ایرانشهر، 'حمید الدین یوسفی' فرماندار شهرستان سرباز، 'محمد اكبر چاكرزهی' فرماندار شهرستان خاش، 'حمیرا ریگی' فرماندار شهرستان قصرقند و ' معصومه پرندوار' فرماندار شهرستان هامون در ساعات پایانی عصر دیروز توسط وزیر كشور امضاء شد.

وی اظهار داشت: همچنین وزیر كشور با صدور حكمی 'غلامرضا مالكی' را به عنوان معاون برنامه ریزی استاندار سیستان و بلوچستان منصوب كرده است.

مالكی از نیروهای بومی و اهل سنت هم اكنون به عنوان مدیر كل دفتر برنامه ریزی و بودجه استانداری سیستان و بلوچستان انجام وظیفه می كند.

1744/2729