۶ اسفند ۱۳۹۲،‏ ۱۱:۴۰
کد خبر: 81060005
۰ نفر

تهران-ایرنا- با گذشت هشت ماه از تایید حكم دو بار قصاص عاملان قتل كودكان در شهر بهارستان، هنوز زمان اجرای حكم دو مرد جنایتكار در هاله ای از ابهام قرار دارد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از شبكه ایران،پرونده این جنایت وحشیانه دی ماه سال گذشته با گزارش گم شدن پسر بچه‌ای به نام «امیرمهدی» تشكیل شد.

براساس این گزارش، پدرامیرمهدی به پلیس در مورد مفقود شدن پسرش گفت: برای خرید لوازم كاردستی به همراه پسرم از خانه خارج شدیم. اول مقوای امیرمهدی را خریدم اما چون خریدهای دیگری هم داشتم و هوا سرد بود به امیرمهدی گفتم خودش به خانه برگردد. حدود نیم ساعت بعد به خانه برگشتم كه متوجه شدم پسرم هنوز برنگشته است.

وی ادامه داد: به تك تك مغازه‌ها و خانه‌ها و حتی خانه دوستان پسرم هم رفتم اما هیچ كس از او خبر نداشت تا اینكه تصمیم گرفتم ماجرای گم شدن او را به پلیس گزارش بدهم.

تحقیقات برای پیدا كردن امیر مهدی آغاز شد. در ابتدای تحقیقات همه به دنبال ردی از یك پسر بچه زنده بودند اما با گزارش پیدا شدن جسدی در خرابه‌ای پشت كارخانه بستنی‌سازی در بهارستان روند رسیدگی به این پرونده شكل دیگری گرفت.

بررسی‌های اولیه نشان می‌داد كه جسد متعلق به امیر مهدی 7 ساله است كه به علت اصابت ضربه‌های جسم سخت به سرش جان باخته است. هنوز یك هفته از مرگ امیرمهدی نگذشته بود كه خانواده پسر بچه هفت ساله دیگری به نام «امیرعلی» به پلیس رباط كریم مراجعه كردند و مدعی شدند پسرشان ساعتی قبل برای خرید از خانه خارج شده و دیگر بازنگشته است.

كشف جسد امیرمهدی و گم شدن امیرعلی باعث شد تا پلیس باوجود تكذیب اولیه در خصوص ارتباط داشتن گم شدن دو پسربچه نسبت به آن واكنشی دیرهنگام نشان دهد.

سرهنگ ناصراصلانی فرمانده انتظامی‌غرب استان تهران در تشریح جزئیات دستگیری دو مظنون در این رابطه گفت: در این رابطه بیش از 100 مظنون شناسایی و برای ارایه توضیحات به اداره پلیس منتقل شدند. بیش از 19 مورد فرضیه در مورد چگونگی قتل كودك اول و مفقودشدن كودك دوم از سوی پلیس مطرح شد كه سرانجام شناسایی و كنترل افراد بزهكار و سابقه‌دار برای دستگیری متهم یا متهمان اصلی در دستور كار پلیس قرار گرفت.

وی ادامه داد:از بین مظنونان دستگیر شده دو نفر به اسامی‌ مرتضی و منصور كه دارای سوابق متعددی از جمله آزار و اذیت جنسی نیز بودند مورد توجه پلیس قرار گرفتند.

اصلانی اضافه كرد: با بررسی علائم و آثار صحنه جرم و آزمایشات تخصصی مركز تشخیص هویت پلیس آگاهی نیروی انتظامی، ماموران سرنخی علمی‌از حضور این دو متهم در صحنه جنایت به دست آوردند.

تحقیقات در این زمینه ادامه داشت تا اینكه یك هفته پس از كشف جسد امیرمهدی بوی تعفن یك جسد راهنمای كشف قتل كودك گم شده دوم یعنی 'امیرعلی' شد. جسد متلاشی‌شده او زیر پل ریل راه‌آهن در دالانی تنگ كشف شد. این در حالی بود كه ماموران و اقوام این كودك بار‌ها این محل را مورد جست‌وجو قرار داده بودند اما موفق به كشف جسد نشده بودند.

اصلانی،پس از كشف جسد دوم پرده از راز این جنایات برداشت و گفت: مرتضی و منصور دو متهم دستگیر شده در این رابطه به قتل كودكان اعتراف كرده و گفتند كه به بهانه شكلات و بیسكویت آنها را به قتلگاه می‌كشاندند.

وی افزود: این افراد پس از ربودن كودكان و تجاوز به آن‌ها، آنان را به قتل می‌رساندند.

پس از اعترافات مرتضی و منصور پرونده جنایت آنها پس از صدور و تایید قرار مجرمیت برای رسیدگی به شعبه 113 دادگاه كیفری فرستاده شد.خرداد امسال به این پرونده در یك جلسه غیر علنی به ریاست قاضی همتیار و چهار قاضی مستشار رسیدگی شد.

هر دو متهم باوجود آنكه قبل از ورود به دادگاه در مصاحبه با «قانون» ادعا كرده بودند كه بیگناه هستند و دستی در این قتل‌ها نداشتند، در جلسه دادگاه به قتل «امیرعلی» و «امیرمهدی» با وارد كردن ضربات تخته سنگ به سر پس از تعرض به آنها اعتراف كردند.

شورای قضاوت پس از شنیدن اظهارات متهمان برای صدور حكم وارد شور شدند و برای مرتضی و منصور حكم دو بار قصاص،یك بار اعدام در ملاءعام،حبس و شلاق را صادر كردند.

با اعتراض دو مرد جنایتكار پرونده برای محاكمه به دیوان عالی كشور فرستاده شد كه پنجم تیر ماه حكم مجازات از سوی دیوان عالی كشور تایید شد.

با گذشت هشت ماه از این جنایت اولیای دم خواستار قصاص دو مرد جنایتكار هستند.از سوی دیگر شمارش معكوس برای عاملان جنایت آغاز شده است.این درحالی است كه هنوز سرنوشت دو كودك ناپدید شده دیگر در این منطقه در هاله ای از ابهام قرار دارد.

اجتمام(1)**9105**