بسترهای فسادخیز در عرصه اقتصادی شناسایی شود/ اقتصاد كشور ضمن مقاومتی بودن، سالم باشد

تهران-ایرنا- وزیر اطلاعات با بیان این كه وظیفه دستگاه اطلاعاتی است كه بسترهای فسادخیز را در عرصه فعالیت های اقتصادی شناسایی كند و آن ها را از بین ببرد گفت: این بسترها باید شناسایی شود تا اقتصاد ضمن مقاومتی بودن، سالم باشد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی افزود : در هر عرصه ای زمانی می توانیم از استحكام و ضربه ناپذیری برخوردار باشیم كه پایه های آن در درون كشور و بر اراده خودمان متكی باشد اینجاست كه دیگران نمی توانند اراده خود را بر ما تحمیل كنند.

وی اظهار داشت : یكی از عرصه های بسیار حساس كشور حوزه اقتصاد است. اگر پایه های اقتصاد كشورمان بر مسائلی خارج از كشور مبتنی و چشم ما به خارج از كشور باشد اینجاست كه دیگران عملاً می توانند اراده خود را در عرصه اقتصاد بر ما اعمال كنند و ما برای فرار از آسیب پذیری باید تسلیم اراده آنان شویم.

وی اضافه كرد : اگر پایه های اقتصاد ما بر جوشش های درون كشور مبتنی باشد و فعالان اقتصادی كوشش كنند اقتصاد كشورمان را بر پایه های مبتنی بر توانمندی های نرم افزاری و سخت افزاری داخل بنیان گذارند آن وقت دیگران نمی توانند با فشارهای اقتصادی ما را در عرصه های دیگر ازجمله مسائل سیاسی وادار به تصمیم هایی كنند كه در شرایط عادی ممكن است آنها را اتخاذ نكنیم.

وزیر اطلاعات در ادامه گفت : در عرصه اقتصاد كه عرصه تعیین كننده ای است باید بتوانیم استقلال خود را حفظ كنیم و از این آسیب كه دیگران اراده شان را با فشارهای اقتصادی بر ما تحمیل كنند خود را نجات دهیم و بتوانیم در این عرصه نیز با پای خود حركت كنیم.

وی اضافه كرد: راه این امر این است كه سیستمی را كه مقام معظم رهبری به عنوان اقتصاد مقاومتی با مشورت مجمع تشخیص مصلحت نظام تنظیم و ابلاغ كرده اند اجرا كنیم.

حجت الاسلام و المسلمین علوی افزود : حل معضل بیكاری، حل مشكل عرضه كالا و تناسب عرضه كالا و تقاضا و در نتیجه جلوگیری از رشد سرسام آور قیمت ها، همه اینها در گرو این است كه ما الگوی اقتصاد مقاومتی را اجرا كنیم و دولت تدبیر و امید هم بر این تصمیم است و این اراده را دارد كه این الگو را عملیاتی كند.

وی اضافه كرد : در جلسه روز گذشته هیئت دولت وزارتخانه های مختلف موظف شدند مروری بر طرح اقتصاد مقاومتی داشته باشند و هر كدام در عرصه خود، بخشی را كه مربوط به آنها می شود عملیاتی كنند تا بتوانند در هم افزایی عناصر دولت و سایر قوای نظام ، این طرح را به گونه ای اجرا كنند كه مردم شاهد بركات آن باشند.

وزیر اطلاعات گفت : طبیعی است در هر عرصه ای زمینه هایی برای بروز سلسله فسادهایی وجود دارد و عرصه اقتصاد نیز یكی از این عرصه هاست و شاید بتوانیم بگوییم از آسیب پذیرترین عرصه هاست و مفاسد اقتصادی همیشه جوامع بشری را رنج داده است.

وی افزود : طبیعی است كه جامعه ما نیز از مفاسد اقتصادی رنج برده و می برد و وظیفه دستگاه اطلاعاتی است كه بسترهای فساد خیز را در عرصه فعالیت اقتصادی شناسایی كند و آنها را از بین ببرد تا اقتصاد كشور ضمن مقاومتی بودن ، سالم باشد كه این به هنر دستگاه اطلاعاتی و وزارت اطلاعات بر می گردد كه از یك سو امنیت سرمایه گذاری را فراهم كند كه در پرتو امنیت اقتصادی ما شاهد سرمایه گذاری اقتصادی باشیم و از سوی دیگر در جهت سلامت اقتصاد، زمینه های فساد اقتصادی را رصد و با آنها مبارزه كند.

حجت الاسلام و المسلمین علوی تصریح كرد : این امر یعنی نه برای پویایی اقتصادی چشم بر مفاسد اقتصادی بسته شود و نه برای جلوگیری از فساد اقتصادی پویایی اقتصادی متوقف شود كه این بر می گردد به هنر دستگاه اطلاعاتی.

وی گفت : با تجربه ای كه همكاران ما در وزارت اطلاعات در طول 30 و اندی سال تأسیس این وزارت به دست آورده اند خوشبختانه شاهد چنین هنرمندی در همكاران هستیم كه هم بر سلامت اقتصاد نظارت داشته باشند و جلوی مفاسد اقتصادی را بگیرند و با فسادهایی كه تحقق پیدا می كند مبارزه و آنها را ریشه كن كنند و از طرف دیگر مواظب امنیت اقتصادی باشند كه آسیب نبیند و شاهد رشد و پویایی اقتصادی در كشور و بركاتش برای ملت باشیم.

سیام**9121 *1449