همایش ملی اقتصاد مقاومتی در دانشگاه آزاد خمینی شهر برگزار شد

اصفهان- ایرنا- نخستین همایش ملی اقتصاد مقاومتی، روز دوشنبه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر در استان اصفهان برگزار شد.

به گزارش ایرنا، در این همایش استادان، دانشجویان و پژوهشگران دانشگاه های مختلف كشور، مقالات علمی خود را در باره اجرای طرحهای اقتصاد مقاومتی ارائه كردند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر به ایرنا گفت: این همایش به مناسبت 'سال حماسه سیاسی، حماسه اقتصادی' و با توجه به منویات و سیاست های رهبر معظم انقلاب در باره اقتصاد مقاومتی و با هدف بررسی روشهای تحقق این اقتصاد در كشور برگزار شد.

«مهران مجلسی» افزود: 52 عنوان مقاله به دبیرخانه این همایش رسیده بود كه از میان آنها 30 مقاله به صورت سخنرانی و 18بقیه به صورت پوستر ارائه شد.

وی تصریح كرد: در مقالات ارائه شده بر اجرای اصل 44 قانون اساسی مبتنی بر خصوصی سازی بعنوان یكی از اركان پیاده سازی و تحقق اقتصاد مقاومتی در كشور تاكید شد.

به گزارش ایرنا، محورهای این همایش شامل تبیین ابعاد اقتصاد مقاومتی، راهبردهای اقتصاد مقاومتی، فرصت ها و تهدیدها، زیرساخت های فرهنگی، اجتماعی و تاریخی لازم برای دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی، تجربیات و دستاوردهای دیگر كشورها در اقتصاد مقاومتی و نقش اقتصاد دانش بنیان در دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی است.

اقتصاد مقاومتی، عبور از تحریمها و تنگناهای اقتصادی، سیاستگذاری های اقتصادی و جایگاه آن در اقتصاد مقاومتی، اقتصاد مقاومتی و مدیریت درآمدهای نفتی، اقتصاد مقاومتی و تعاملات منطقه ای و بین المللی، اقتصاد مقاومتی و تحقق اهداف سند چشم انداز 20 ساله، اصلاح نظام اداری و ساختارهای مدیریت كشور برای دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی از دیگر محورهای این همایش ملی اعلام شده است.

دانشگاه آزاد خمینی شهر دارای حدود هشت هزار دانشجو است.

ت/7148/ 607