ظریف و اشتون با یكدیگر دیدار و گفت و گو كردند

وین - ایرنا - محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه و كاترین اشتون مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در دومین روز مذاكرات ایران و 1+5 در وین اتریش ساعت 14 به وقت محلی برای جمع بندی مذاكراتی كه تاكنون انجام شده است، با یكدیگر دیدار و گفت و گو كردند.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا به وین، سید عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه ایران و هلگا اشمید معاون مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا كه ریاست دو دور مذاكرات ایران و 1+5 در سطح معاونان وزرای خارجه 7 كشور را برعهده داشته اند، نتایج این جلسات را به ظریف و اشتون گزارش داده اند.

قرار است ظریف و اشتون مباحث مطرح شده در جلسات معاونان وزرا را جمع بندی و بررسی كنند كه آیا دور دیگری از مذاكرات لازم است یا اینكه طرفین می توانند بر سر یك دستور كار توافق كنند.

دور دوم مذاكرات معاونان وزرای 7 كشور كه صبح چهارشنبه برگزار شد، دو ساعت بطول انجامید و در مجموع معاونان وزرا تاكنون حدود 4 ساعت با یكدیگر علاوه بر دیدارهای دو و چند جانبه مذاكره كرده اند.

دور اول مذاكرات نیز به ریاست ظریف و اشتون برگزار شد. طرفین در مذاكرات وین قرار است برای مذاكرات جامع در گام نهایی، دستور كار و چارچوبی را تعیین كنند.

مایكل مان سخنگوی كاترین اشتون مذاكرات انجام شده را مفید و سازنده خواند اما درباره نحوه ادامه مذاكرات اظهار نظری نكرد.

سیام 1572

سرخط اخبار سیاست