عربستان به هزینه های سنگین سیاست های غلط بندر بن سلطان پی برده است

تهران- ایرنا- رئیس ستادكل نیروهای مسلح با اشاره به خبر بركناری بندر بن سلطان از دستگاه اطلاعاتی عربستان سعودی گفت: بی شك حاكمان عربستان به هزینه های سنگین سیاست های غلط و جنایتكارانه ای كه بندر بن سلطان در پیش گرفته بود پی برده و تصمیم به بركناری او گرفته اند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از معاونت فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد كل نیروهای مسلح، سرلشكر بسیجی ' سیدحسن فیروزآبادی' اظهارداشت: دوران حمایت عربستان سعودی از تكفیری های تندرو و متعصب پایان یافته و شواهد و قراین حاكی از تجدید نظر این كشور در سیاست داخلی و خارجی و گرایش به اتخاذ خط مشی منطقی تر دارد.

سرلشگر فیروزآبادی افزود: بندر بن سلطان در طول مدتی كه مسئولیت دستگاه امنیتی عربستان سعودی را برعهده داشته به دلیل شرایط روحی و جسمی ویژه و نیز گرایش شدید و كوركورانه ای كه به تكفیری ها دارد، مسئولیت بسیاری از انفجارهای تروریستی كه در كشورهای عراق، سوریه، لبنان وافغانستان اتفاق افتاده است به او نسبت داده می شود.

وی گفت: فتنه تروریستی كه امروز در سوریه شاهد آن هستیم و این كشور را سراسر تخریب و نابودی هر سه نسل را به دنبال داشته و خون های هزاران نفر از مردم بی گناه را مظلومانه ریخته و ویرانی های بی شمار به بار آورده مسلما نزد خداوند بی پاسخ نخواهد ماند.

عضو تشخیص مصلحت نظام در ادامه افزود: امروز بحمدالله دست ارتش سوریه قوی و برتر از تروریست های به حاشیه رانده شده است و سراسر این كشور در كنترل نیروهای انقلابی است.

سرلشگر فیروز آبادی خاطرنشان كرد: حتی بسیاری از كسانی كه فریب تروریست ها را خورده بودند آگاه شده و در كنار نیروهای انقلابی ایستاده اند و از كشور خود دفاع می كنند.

وی با اشاره به پیروزی های درخشان و عملیات موفقیت آمیز ارتش سوریه علیه تروریست ها در این كشور گفت: امروز دیگر نه حمله نظامی به سوریه ممكن است كه مطمئنا موفقیتی هم به دست نمی آورد و نه تروریست ها كاری از پیش می برند، بنابراین زمان بازنشسته شدن بندربن سلطان فرا رسیده است.

سرلشگر فیروزآبادی تصریح كرد: خانم كلینتون به عنوان شریك تروریستی بندربن سلطان و جان بولتون مرد همیشه در كنار تروریست ها كه به تازگی با منافقین هم رفیق شده است، متأسفانه شنیده شده هر دو قصد كاندیداتوری ریاست جمهوری آمریكا را دارند.

وی خاطرنشان كرد: آنها گسترش تروریسم درجهان اسلام را به نفع خود و شانسی برای پیروزی اشان می دانند كه انشاءالله با شكست تروریست ها در سوریه امیدهای واهی آنان نیز برباد خواهد رفت.

اجتمام**م.د**1478

سرخط اخبار سیاست