رییس جمهوری: روابط ایران و تركیه در همه زمینه ها در حال توسعه است

تهران- ایرنا- رییس جمهوری در حاشیه نهمین اجلاس رییسان مجالس كشورهای عضو سازمان همكاری اسلامی در دیدار رییس مجلس ملی تركیه مناسبات دو كشور را مثبت و رو به رشد ارزیابی كرد.

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در این دیدار با اشاره به اینكه توافقات خوبی در سفر رجب طیب اردوغان نخست وزیر تركیه به ایران میان دو كشور به عمل آمد، ابراز امیدواری كرد این توافقات به بهبود روابط دو كشور كمك كند.

رییس جمهوری با اشاره به سوابق طولانی و تاریخی دوستی و همسایگی میان ایران و تركیه گفت: روابط ایران در طول چند ماه گذشته در همه زمینه های مختلف با تركیه در حال توسعه است.** گسترش روابط ایران و تركیه نقش به سزایی در جهان اسلام خواهد داشت

رییس مجلس ملی تركیه نیز در این دیدار سلام و احترام رییس جمهوری و نخست وزیر كشورش را به دكتر روحانی ابلاغ كرد و گفت: مفتخریم كه جنابعالی را در تركیه زیارت كنیم.

جمیل چیچك گفت: تصمیم های مهمی در سفر نخست وزیر تركیه به ایران گرفته شد و مصمم هستیم هر چه سریع تر این تفاهمات اجرایی و عملیاتی شود.

رییس مجلس ملی تركیه اظهار كرد: امیدوارم اولین نشست شورای عالی سیاسی دو كشور در سفر جنابعالی به تركیه برگزار شود.

جمیل چیچك با اشاره به سخنان دكتر روحانی در مراسم افتتاحیه اجلاس روسای مجالس كشورهای اسلامی گفت: ما در جهان اسلام با مشكلاتی روبرو هستیم و دو كشور ایران و تركیه كه نقشی كلیدی در منطقه دارند باید با هم در جهت حل آنها تلاش كنند.

رییس مجلس ملی تركیه با بیان اینكه گسترش روابط ایران و تركیه نقش به سزایی در منطقه و جهان اسلام خواهد داشت، گفت: اگر مسلمانان برای حل مشكلات جهان اسلام سعی نكنند دیگران در مسائل جهان اسلام دخالت خواهند كرد.

سیام(1)1429**1535

سرخط اخبار سیاست