۲۴ بهمن ۱۳۹۲،‏ ۱۰:۲۴
کد خبر: 81042170
۰ نفر
رونمایی از نسل جدید موتورهای دیزلی در كشور

تهران- ایرنا- نسل جدید موتورهای دیزلی درهشتمین همایش بین المللی موتورهای درون سوز و نفت كه با حمایت وزارت نفت طراحی و ساخته ‏شده‏ است رونمایی خواهد شد.

به گزارش ایرنا، هشتمین همایش بین المللی موتورهای درون سوز و نفت در روزهای ٢٨ تا٣٠ بهمن ماه امسال با محوریت «سبد سوختی»برگزار می شود و متولیان سبد سوختی كشور در آن حضور می یابند.

امیرعباس حسینی، معاون فناوری و روابط بین الملل پژوهشگاه صنعت نفت از حضور خودروسازان و قطعه سازان داخلی و بین المللی نیز در این همایش خبر داد و گفت:با توجه به اینكه یكی از دغدغه‏های سبد سوختی كشور، تولید سوخت‏های دیزلی و بایودیزلی سازگار با محیط زیست است، یكی از محورهای اصلی همایش، تولید این نوع سوخت‏ها خواهد بود.

دبیر اجرایی همایش یكی دیگر از اولویت‏ها را جلوگیری از هدررفت انر‍ژی با تمركز بر سیستم‏های هم‏زمان تولید حرارت و الكتریسیته عنوان كرد و گفت: این همایش با دو راهبرد اساسی فناوری‏های مرتبط با توسعه قوای محركه و بهینه‏سازی مصرف انرژی برگزار می شود.

معاون فناوری و روابط بین الملل پژوهشگاه صنعت نفت با بیان اینكه بزرگ‏ترین طراحان موتور دنیا همانند اتریش و آلمان، در این همایش شركت می كنند، ادامه داد: دیگر كشورهای شركت‏كننده در همایش نیز در قالب همكاری با قطعه‏سازان خودرو در نمایشگاهی جانبی كه توانمندی قطعه‏سازان داخلی را به نمایش می‏گذارد، شركت می كنند.

حسینی آشنایی با وضع كشور در زمینه توسعه فناوری، سوخت، روغن و توسعه و تولید قوای محركه را از مهم‏ترین اهداف همایش برشمرد و تصریح كرد: این همایش كمك می كند شركت‏های خارجی بتوانند علاوه بر آشنایی با توانمندی‏های متخصصان داخلی، به همكاری با شركت‏های داخلی بپردازند و زمینه همكاری در این حوزه‏ها را به‏تدریج افزایش دهند.

اقتصام(1)**2022**1440

سرخط اخبار اقتصاد