۲۳ بهمن ۱۳۹۲،‏ ۱۶:۲۰
کد خبر: 81041548
۰ نفر
یكه زارع: تنها راه نجات صنعت خودرو تولید است

اصفهان - ایرنا - مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو با بیان اینكه، با واردات خودرو مخالف نیستم گفت: تنها راه نجات صنعت كشور به ویژه خودرو، تولید است و باید از تولید در همه عرصه ها حمایت كرد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، هاشم یكه زارع روز چهارشنبه در آئین افتتاح دهمین نمایشگاه بین المللی صنعت خودرو در شهر اصفهان تصریح كرد: كسانی كه باور دارند خط مونتاژ باید در شهرهای مختلف كشور راه اندازی شود، بدانند كه با این كار هم آن شهر با مشكل مواجه و هم صنعت خودرو را با چالش مواجه می كنند، زیرا باید به سمت ایجاد و تقویت زیرساخت ها حركت كرد.

وی، سپس با اشاره به برنامه های آتی گروه صنعتی ایران خودرو گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، از سال آینده هر سال دو محصول جدید تولید و به بازار عرضه می شود.

مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو سپس از آغاز پیش فروش خودروی دنا از اواخر بهمن ماه سال جاری خبر داد و افزود: طی سال آینده ضمن تولید دو محصول جدید، محصولات قبلی این گروه صنعتی كه تولید آنها متوقف شده بود، مجددا تولید آنها آغاز خواهد شد.

وی در خصوص خدمات پس از فروش این گروه صنعتی نیز گفت: در این موضوع باید به هر شكل رضایت مشتری را جلب كنیم كه بر این اساس طرحی در ایران خودرو در حال پیاده سازی است كه طی 15 روز آینده جزئیات آن اعلام می شود.

وی افزود: بر اساس این طرح كه به عنوان طرح پشتیبان مشتری مطرح است، یك نفر تا یك سال پس از فروش هر خودرو مسئول و پشتیبان آن خواهد بود تا مسائل و مشكلات آن مشتری پی گیری و رفع شود.

یكه زارع، همچنین خودرو را لكومتیو و پیشتاز صنایع كشور برشمرد و اظهار داشت: با رشد صنعت خودرو سایر صنایع رشد و توسعه خواهند یافت، به گونه ای كه 23 درصد محصولات فولاد مباركه هم اكنون در صنعت خودرو مصرف می شود.

وی با بیان اینكه، اگر صنعت خودرو در كشور وجود نداشت سایر صنایع نمی توانستند نقش محوری صنعت خودرو را ایفا كنند گفت: متاسفانه در جامعه به خاطر برخی اشتباهات خودروسازان، باور غلطی در خصوص این صنعت به وجود آمده كه سعی داریم این باور را اصلاح كنیم.

یكه زارع افزود: مشتری حق دارد كه محصول كیفی با قیمت مناسب و خدمات پس از فروش داشته باشد، اما متاسفانه خودروسازان در این زمینه كمی قصور داشته اند.

وی با بیان اینكه، برخی در خصوص واردات خودرو سخن می گویند، اظهار داشت: اگر قرار است سال آینده یك میلیون خودرو وارد كشور شود، در این صورت به 10 هزار میلیارد دلار نیاز داریم كه چنانچه این میزان واردات را بتوانیم در داخل تولید كنیم، شاید یك میلیارد دلار هم برای آن هزینه نشود.

یكه زارع تصریح كرد: اگر به جای كوبیدن و انكار صنعت خودرو از آن حمایت كنیم، به طور قطع مشكلات این صنعت حل خواهد شد.

وی در پایان با بیان اینكه، باید به سمتی حركت كرد تا طی 14 سال آینده جزء 10 خوردوساز اول جهان شویم گفت: اكنون ظرفیت خودروسازی كشور، سالانه بیش از یك میلیون و 800 هزار دستگاه است.

اقتصام(3)1574**9186**1594

سرخط اخبار اقتصاد