۲۰ بهمن ۱۳۹۲،‏ ۱۰:۵۷
کد خبر: 81034910
۰ نفر
اتاق فكر فرمانداران استان كرمان تشكیل می شود

كرمان - ایرنا - استاندار كرمان گفت: اتاق فكر فرمانداران متشكل از نخبگان، علمی، سیاسی و فرهنگی در سطح شهرستان ها و شورای گفت و گوی دولت با بخش خصوص در مركز استان تشكیل و فعال می شود.

به گزارش ایرنا، علیرضا رزم حسینی شامگاه شنبه در نشست بررسی مشكلات شهرستان جیرفت و جنوب كرمان افزود: با تشكیل این اتاق فكر، مشكلات شهرستانها رصد و با حضور نخبگان برای رفع آنها برنامه ریزی می شود.

استاندار كرمان با اشاره به ظرفیت های شهرستان جیرفت و جنوب كرمان در بخش های مختلف افزود: تا كنون از این ظرفیت ها به خوبی استفاده نشده است كه امید است در آرامش سیاسی در توسعه جنوب كرمان گام برداریم.

وی بیان كرد: در گذشته در برخی از نقاط كشور به دلیل بازی های سیاسی شاهد عقب ماندگی هایی هستیم.

رزم حسینی ادامه داد: برای توسعه جنوب استان كرمان هر طرح اقتصادی كه توجیه پذیر باشد از آن استقبال می كنیم و سعی داریم تا سرمایه گذاران را به این مناطق هدایت كنیم و این موضوع نیاز به حمایت همه احزاب سیاسی دارد.

استاندار كرمان با بیان این مطلب كه اعتدال موجب توسعه در كشور می شود، گفت: تا كنون به خاطر افراط و تفریط ضررهای زیادی شده زیرا افراط و تفریط در كشور ما یك آفت است.

وی با اشاره به برخی از تغییر مدیریت ها تصریح كرد: ما سعی داریم در وزارت كشور مدیرانی كه كارشان خوب است را تثبیت كنیم كه سایر تغییرات هم در وزارت كشور نیاز به یك پروسه زمانی دارد.

رزم حسینی ادامه داد: فلسفه انقلاب اسلامی، رفاه، پیشرفت، دینداری، دیانت و آزادی است كه تا كنون در برخی از این موارد به هدف اصلی نرسیده ایم كه باید در این راستا تلاش شود.

وی افزود: كارآمدی نظام موجب استمرار آن می شود و وظیفه همه مدیران تلاش در امر خدمت رسانی است و باید در این راستا از هیچ كوششی دریغ نورزند.

استاندار كرمان ادامه داد: تلاش می كنیم تا فرودگاه جیرفت در اوایل سال آینده مورد بهره برداری قرار گیرد و پایانه صادراتی كه نقش موثر در توسعه صادرات محصولات كشاورزی دارد در دستور كار قرار گرفته است كه از پراكندگی صادرات جلوگیری می كند و راه اندزای آن در ساماندهی صادرات محصولات كشاورزی موثر است.

نماینده پیشین سه دوره مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: هدف از این دیدار به منظور پیگیری احقاق حقوق مردمی است كه در دولت های دیگر به آنها ظلم شده است.

حجت الاسلام علی زادسر خطاب به استاندار كرمان افزود: شما از افراد موفق در لشكر 41 ثارالله هستید و امید است كه در سنگر خدمت نیز موفق باشید.

وی بیان كرد: یك ذهنیت در بین مردم جنوب ایجاد شده كه حاكمیت استان به جنوب توجه ندارد و باید تلاش شود تا این سوء ظن ها از بین برود.

حجت الاسلام زادسر خاطرنشان كرد: همه احزاب جنوب كرمان با شما همكاری می كنند و اگر قرار باشد كه در مدیریت ها تغییری ایجاد شود باید با شتاب بیشتری صورت گیرد زیرا بسیاری از ادارات هم اكنون در عمل رونق كاری ندارند.ك/2

7444/2624